Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Google BERT güncellemesi nedir? Google BERT algoritması ne işe yarayacak?

Daha önceleri okuyucu odaklı içerik üretmek yerine sıralamada en başta yer almak için içerik üretenlere Google yaptığı güncellemelerle büyük bir darbe vurmuştu. BERT güncellemesi ile daha büyük darbeye hazırlanan Google, şimdi “doğal dil” teknolojisi ile algoritmasını geliştirdi ve arama sonuçlarında dilin önemine odaklanmaya başladı. Kısacası Google’ın her zaman söylediği gibi “Google olmasaydı içeriği yine de çok üretir miydiniz” sorusunu kendinize sorarak içerik oluşturmanın tam vakti! Peki, Google Bert güncellemesi nedir? Google Bert algoritması ne işe yarayacak?

Google BERT güncellemesi nedir? Google BERT algoritması ne işe yarayacak?

‘Bidirectional Encoder Representations from Transformers’ yani BERT sadece bir güncelleme değil aynı zamanda yapay zeka öğrenimi olarak karşımıza çıkıyor. Belli dönemlerde algoritmasında değişikliye giden Google, yapay zeka destekli öğrenme algoritmasıyla kullanıcılarına daha iyi bir hizmet verebilmek için Google Bert algoritmasını yayına aldı. Peki Google BERT güncellemesi nedir? Google BERT algoritması ne işe yarayacak?

PEKİ GOOGLE BERT GÜNCELLEMESİ NEDİR?

BERT, kelime anlamı olarak çift yönlü kodlayıcı anlamına geliyor. Google arama motoru kullanan kullanıcıların daha iyi bir sonuç alabilmesi için Google, BERT güncellemesini yayınladı. Kullanıcıların sorgularına daha iyi sonuç vermesi için Google yapay zekasını devreye sokuyor. Bu güncellemenin en önemli özelliği, kullanılan dili daha iyi anlaması. Örnek vermekı gerekirse günlük konuşma dilimizi düşünün ve bu dili Google’ın kolayca anlayabildiğini düşünün. İşte BERT güncellemesinin en önemli görevlerinde biride bu olacak. Yani kısaca Google BERT güncellemesi, Google arama motoru güncellemesidir.

GOOGLE BERT ALGORİTMASI NE İŞE YARAYACAK?

BERT sadece algoritma değil aynı zaman bir öğrenim yapay zekası. Google BERT Algoritması, Google’da aranan kelimelerin bağlamını ve içeriğini daha iyi anlamalarına ve bu soruları daha yararlı sonuçlarla eşleştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Yani özetlemek gerekirse BERT, Google’ın insan dilini daha iyi anlamasına yardım edecek. Aynı zamanda SEO içeriklerde avantaj sağlayacak ve ‘Bağlamsal Nüans’ ve ‘Belirsiz Sorguları’ daha iyi anlayacak.

BERT GÜNCELLEMESİ VE SEO TEKNİKLERİ

Kaliteli içerik artık daha fazla önem kazanıyor. İçerikleriniz ne kadar kaliteli ve bilimsel olursa o kadar fazla öne çıkıyorsunuz. Ayrıca kullanıcılara faydalı, yararlı veya eğlenceli bilgiler sunun. Çünkü artık sıralamayı kullanıcıların memnuniyeti belirleyecek.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri