Son Dakika

Google reklamcılıkta çığır açacak

Google, 3 boyutlu reklamlar oluşturmak için yeni bir platform kuruyor. Yeni sistem sayesinde kullanıcılar, almak istedikleri ürünler üzerinde değişiklikler yapabilecek.
Google reklamcılıkta çığır açacak

Google, artırılmış gerçeklik destekli interaktif reklam sistemini denemeye başladı. Müşterilerine daha ilgi çekici bir reklam deneyimi sunmak isteyen Google ‘Girdap’ 3D görüntülü reklam sistemini açıkladı 

Artık 2 boyutlu sıradan görseller ilgi çekmiyor. Bunun farkında olan Google yakın zamanda dijital reklamcılıkta çağ atlatacak yeni tasarımını piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Google 3D reklamlarında yakınlaştırma yapıp 360 derecelik fotoğraflara ulaşarak ürünler üzerinde değişiklikler yapabilecekseniz.

Hem markaların hem de izleyicilerin hoşuna gideceğini düşündüğü yeni özellik özellikle bloggerların işine yaracağa benziyor. YouTube platformu üzerinde kendi ürünlerini tanıtmak için ‘AR Beauty Try-On’ isimli bir sistemi kullanacak olan Google’ın Özelliği şu anda alpha sürümünde ve yalnızca iOS cihazlarda kullanılabiliyor.

Yeni sistem test edildi!

MAC Cosmetics’in de içerisinde bulunduğu belirli markalar, bazı ortak kanallarıyla birlikte yeni reklam sistemini kullanmaya başladı. Elde edilen istatistiklerin sonucundaysa her 10 izleyiciden 3'ü, kendi makyaj ikonunu izlerken ürünleri test etti ve bu reklamlarda ortalama 1 dakika 20 saniye geçirdi.Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.