Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Huawei kullanıcılarından tepki

Huawei kullanıcılarından tepki

Huawei, akıllı telefonlarında eleştirilen bir uygulamaya başladı. Huawei markalı bazı modellerin kilit ekranında reklamlar görünüyor. Kullanıcılar ise bu durumu sosyal mecralarda rahatsızlık verici olarak değerlendirildi.

Huawei, ABD ile şu zaman dilimlerinde ciddi sorunlar yaşadığı bu dönemde yeni bir gelişmeyle kullanıcılarını üzdü. Bazı Huawei telefonlarının kilit ekranlarında görselin orta kısmında Booking.com reklamı görünmeye başladı.

Doğal olarak kullanıcılar buna tepki gösterdi. Reklamdan etkilenen modellerin P30 Pro, P20, P20 Lite, Honor 10 ve P20 Pro olduğu biliniyor. Reklamlar, telefona ön yüklü olarak gelen manzara duvar kağıtlarını kullanan cihaz sahiplerine gösteriliyor. Bu duvar kağıtlarını kullanan çok sayıda insan, sosyal medyadan tepkilerini dile getirdiler.

Öyle anlaşılıyor ki reklam verilen site manzara resimlerin telif sahibi. Reklam görmek istemeyen kullanıcılar için tek çözüm reklamın gösterildiği duvar kağıtlarını kullanmamak. Reklamlardan kurtulmanın bir yolu bulunsa bile Huawei, kullanıcılar tarafından tepki almaktan kurtulamadı.