Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İLTER ile drone ve İHA’lar tespit edilecek | Anında bulup, bağlantıyı koparıyor!

Savunma Sanayii Başkanlığı, RESMİ Twitter hesabından heyecanlandıran bir paylaşım yaptı. Başkanlık, yerli ve milli imkanlarla üretilen İLTER Drone/İHA Tespit ve Engelleme Sistemi hakkında video paylaşarak sistem hakkında bilgi verdi.

İLTER ile drone ve İHA’lar tespit edilecek | Anında bulup, bağlantıyı koparıyor!

Savunma Sanayii Başkanlığı, İLTER Drone/İHA Tespit ve Engelleme Sistemi’ni paylaştı. Bu sistem döner kanatlı ve sabit kanatlı alçak irtifa İHA’ları tespit etme, drone ile uzaktan kumandasının kablosuz haberleşmesini tespit etme, GNSS bantlarında Koordinat Yanıltma Sistemi gibi özelliklere sahip.

İLTER Drone/İHA Tespit ve Engelleme Sistemi, Boğaziçi Savunma Teknolojileri tarafından geliştirilen ve yerlilik oranı yüzde 90 olan bir savunma sistemi.

BAĞLANTIYI KOPARIYOR!

Sistem uzaktan kumandayla iletişim kurarak insansız hava araçlarına karşı tam otomatik algılama, durdurma ve yanıltma özelliklerine sahip. Gelişmiş teknolojiler ile dizayn edilen İLTER, insansız hava araçları tarafından kullanılan frekans bantlarını ve hava aracının yönünü tespit ediyor.

Daha sonra insansız hava aracına (İHA) ait kumanda frekansının da tespit edilmesi ile birlikte verilen komut doğrultusunda kumanda ile drone arasındaki bağlantı kesilebiliyor.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri