Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Koronavirüs tanı kiti nasıl çalışıyor? Genkord’dan detaylı yerli kit videosu

Koronavirüs tanı kiti geliştiren dünyadaki ülke arasında yer alan Türkiye'nin bu alandaki 7 firmasından biri olan Genkord, kitin kullanım metodunu detaylı bir videoyla paylaştı.

Koronavirüs tanı kiti nasıl çalışıyor? Genkord’dan detaylı yerli kit videosu

Koronavirüs (Covid-19) tanı kiti geliştiren ve 3 hafta sonra teslim etmeye hazırlanan yerli firmalardan Genkord Genetics, kitin nasıl kullanılacağını anlatan bir görsel paylaştı. Videoda olası koronavirüs vakalarının tespiti için yapılan işlemler detaylarıyla gösteriliyor.

BİRÇOK ÜLKEDE KULLANILIYOR

Türkiye dünyada Covid-19 tanı kiti üreten 3 ülke arasında yer alıyor. Yerli tanı kiti üreten, Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılayıp dünyaya ihraç eden 7 firmamız bulunuyor. Bu firmalara ait ürünlerden bazıları hali hazırda farklı ülkelerde kullanılırken, bazılarının ise çok kısa süre içinde kullanımda olması bekleniyor.

İşte yerli tanı kiti üreten 7 Türk firması:

Anatolia Geneworks: 4 patent

RTA: 4 patent

Bioeksen: 1 patent

Genkord Genetics: 1 patent

Sentromer: 1 patent

Diagen: 1 patent

Nucleo Gene: 1 patent

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Teyit Et

    Firma yetkilisi ile bizzat telefonda görüşme yaptım ve böyle bir ürütimin olmadığını yurt dışından tedarik sürecinde olduğunu aktardı… bu haberi yayından kaldırmanızı tavsiye ederim.

Yorumları Gör (1 Yorum)