Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Milyonların yarıştığı e-spor müsabakasında ilk kez Türkiye’yi temsil edecekler!

Dünyanın oyuncu kitlesi en geniş video oyunlarından bir olan Dota 2'de Türkiye şampiyonu olan 'Team-Closer' ekibi, İsveç'in başkenti Stockholm'de organize edilen dünya elemelerinde ilk defa Türkiye'yi temsil etmeye hazırlanıyor!..

Milyonların yarıştığı e-spor müsabakasında ilk kez Türkiye’yi temsil edecekler!

Dünyanın en çok oyuncuya sahip video oyunlarından Dota 2’de Türkiye şampiyonu olan 5 kişilik üniversite öğrencisinden oluşan ‘Team-Closer’ ekibi, Ağustos’ta İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenecek dünya elemelerinde ilk defa Türkiye’yi temsil edecek olmanın gururunu yaşıyor.

TÜRK OYUNCULAR BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATIYOR

Son yıllarda giderek daha fazla rağbet görmeye başlayan ve oyuncular kadar ülkeler için de prestij mücadelesine sahne olan e-spor müsabakalarında Türk oyuncular büyük başarılara imza atıyor.

Milyonlarca aktif kullanıcıya sahip Dota-2 dünya sıralamasında ilk 100’e kadar yükselen Team-Closer ekibi, 21 Aralık 2019’daki Türkiye finalini kazandıktan sonra gözünü dünya şampiyonluğuna dikti.

Beylikdüzü’nde kiraladıkları villada, Stockholm’de düzenlenecek dünya elemelerine hazırlanan gençler, bir yandan da üniversite eğitimlerine devam ediyor.

Dünya şampiyonasına aralıksız hazırlanan Team-Closer ekibi, e-sporun hayatlarındaki etkilerini ve çalışmalarını değerlendirdi.

‘TIP VE OYUN İKİLEMİ ZOR AMA YİNE DE BİR ARADA GİDİYOR’

Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Berkay Yılmaz, geçen sene Türkiye şampiyonu olmalarının kendilerini çok iyi motive ettiğini ve 5 kişi aynı evde, dünya şampiyonluğuna ciddi bir şekilde hazırlandıklarını söyledi.

E-sporla uzun yıllardır ilgilendiğini belirten Yılmaz, ‘2009’da bireysel turnuvada Türkiye birincisi olduktan sonra Robert Koleji’nde arkadaşlarımla birlikte yatakhanede oynamaya devam ettim. Bu sevgi bir tutkuya dönüştü. Başarılarımı artırmak istiyordum. ‘Tıp fakültesinde okurken nasıl bu oyunda bu kadar başarılı oluyorsun?’ diye soranlar oluyor. Tabii ki fedakarlık ediyorsunuz ve çaba gösteriyorsunuz, bu ikilem zor ama kesinlikle ikisi bir arada devam ediyor. ‘ diye konuştu.