Son Dakika

Samsung yapay zeka destekli asistanı Bixby’yi özelleştirdi!

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, kullanıcılarına kolaylık sağlayacak yeni bir özellik daha getirdi. Samsung, yapay zeka destekli asistanı Bixby, artık 'özelleştirilebilir' hale getirdi.

Samsung yapay zeka destekli asistanı Bixby’yi özelleştirdi!

Teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz günlerde Türkiye'deki Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerine Android Pie güncellemesinin geldiğini resmen duyurmuştu. Bu gelişmenin ardından Samsung'dan kullanıcılarına bir müjde daha geldi. Güney Koreli teknoloji devi, yapay zeka asistanı Bixby'ye 'özelleştirebilir' hale getirdi. 

Samsung, Galaxy S8+ modeliyle birlikte kullanıcıların en büyük yardımcısı olan kendi dijital asistanı Bixby özelliğini duyurmuştu. Hatta üst seviye yeni modellerine harici 'bixby' tuşu ekletmişti. Ancak, istenilen düzeye henüz ulaşamayan ve dil tercihi seçeneği yetersiz olan Bixby tuşu, kullanıcılar tarafından pek tercih edilmiyordu.  

ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR HALE GETİRİLDİ

Samsung, Galaxy s10'larla birlikte kullanıcılarına daha pratik bir kullanım sağlamak için akıllı asistanı Bixby'yi 'özelliştirilebilir' hale getirdi. Artık kullanıcılar, Bixby tuşunu özelleştirerek rahat bir şekilde kullanabilecek. Ve bu özellik sadece Galaxy s10 modeleri için geçerli değil. Samsung bu güncellemenin, S9, S8, Note 8 ve Note 9 modellerinde de kullanıbileceğini duyurdu.

DAHA KOLAY, DAHA HIZLI KULLANIM

Samsung'un 'özelleştirme' seçeneği getirdiği akıllı asistanı Bixby, artık çok sık kullanılan uygulamalar için 'kısayol' özelliğini taşıyacak. 

Samsung'un yeni güncellemesini duyurmasının ardından birçok kullanıcı özelleştirme ayarının nasıl yapılacağını merak ediyor. Güncellemeyi yükledikten sonra 'Ayarlar' menüsünden 'Gelişmiş Özellikler' seçeneğine tıklayarak Bixby için 'özelleştirme' ayarlarına ulaşabilirsiniz.  

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.