Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Spotify üyelik zammı ne kadar oldu? Spotify’den nasıl çıkılır?

Spotify kullanan müzik severler son dönemde sıklıkla duydukları zam haberlerinin ardından gelen yüksek zamla birlikte ''Spotify üyelik zammı ne kadar oldu? Spotify'den nasıl çıkılır?'' sorusunu soruyor. Peki, Spotify üyelik zammı ne kadar oldu? Spotify'den nasıl çıkılır? İşte detaylar...

Spotify üyelik zammı ne kadar oldu? Spotify’den nasıl çıkılır?

Spotify kullanan müzik severler son dönemde sıklıkla duydukları zam haberlerinin ardından gelen yüksek zamla birlikte ”Spotify üyelik zammı ne kadar oldu? Spotify’den nasıl çıkılır?” sorusunu soruyor. Özellikle Youtube’nin de artık üyelik alımı yaptığı günlerde bazı vatandaşlar Spotify’e ödeme yapmak istemiyor. Peki, Spotify üyelik zammı ne kadar oldu? Spotify’den nasıl çıkılır? İşte detaylar…

Dijital müzik platformu Spotify’ın premium üyeliklere zam yapacağı bir süredir konuşuluyordu, bu duyumların şimdi gerçek olduğunu belirtelim. Zira Spotify, Türkiye özelinde bir zam haberiyle karşımızda. Kullanıcılara Ocak 2020’de yansıtılacak olan yeni fiyatlar ile bireysel, öğrenci ve aile paketlerinde çeşitli artışlar mevcut.

Önümüzdeki aylarda karşımıza çıkacak olan fiyat artışını premium abonelerine e-posta yoluyla bildiren Spotify, internet sitesinde bu fiyatları açıklamadı. Ancak e-postalarda gördüğümüz kadarıyla zamla birlikte öğrenci üyelikleri 2 TL, bireysel üyelikler 4 TL, aile üyelikleri ise 6 TL artış gösterecek.

Geçtiğimiz günlerde üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Spotify, aylık aktif kullanıcı sayısında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 30’luk bir artış olduğunu söylemişti. Gelirleri yıllık bazda yüzde 28 artan Spotify, ücretli aboneler için de kullanıcı başına ortalama 4,67 euro gelir elde ettiğini belirtmişti. Spotify’ın ülkemizdeki ücretli ve ücretsiz kullanıcı sayılarını ne yazık ki bilemiyoruz, ancak artan üyelik ücretleriyle birlikte Spotify’ın Türkiye’deki kullanıcılardan elde ettiği gelirin de ciddi bir şekilde artış göstereceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda uluslararası teknoloji devlerine “Dijital Hizmet Vergisi” adı altında bir vergi uygulanacağını sizlere aktarmıştık. Ancak Spotify’ın zammının direkt olarak bununla ilgisi olduğunu söyleyemeyiz. Zira şirket uzun bir süredir Türkiye’de premium üyelikler için zam yapmayı düşünüyordu.

Sonuç olarak, Spotify’ın yeni zammından sonra premium kullanıcılar için aylık fiyatlar şu şekilde olacak;

Öğrenci: 8,99 TL (Eski fiyat 6,99 TL)
Bireysel: 17,99 TL (Eski fiyat 13,99 TL)
Aile: 26,99 TL (Eski fiyat 20,99 TL)