Son Dakika

Teknoloji devi IBM ilginç saat patenti satın aldı!

Telefondan sonra günümüzde en çok kullanıla bir diğer teknolojik alet hiç şüphesiz saat olmuştur. Teknoloji devi IBM, akıllı saatleri bir adım daha ileriye taşımayı planlıyor gibi gözüküyor. Şirket tablete dönüşen saat patenti ile dikkatleri üzerinde topladı.
Teknoloji devi IBM ilginç saat patenti satın aldı!

Amerika merkezli şirket, uzun süredir doğrudan akıllı telefon, bilgisayar, akıllı saat gibi teknoloji ürünlerini üretmiyor. Fakat bu sektördeki pazar ilgisini çekmiş olacak ki ilginç bir patent ile sektöre gireceğinin sinyallerini verdi.

Neredeyse tamamen çerçevesiz olan bir panel kullanmayı amaçlayan IBM, katlanabilir ekran teknolojisini ileri bir boyuta taşıyarak, akıllı saat ekranını 8 inçlik bir tablete çevirmeyi planlıyor.

Teknik açıdan mümkün ve kullanışlı olabileceği düşünülen bu projenin, pratikte ne gibi avantaj ve dezavantajlar getireceği konusunda henüz bir fikir bulunmuyor.

Ürünler alakalı sızdırılmış herhangi bir donanım bilgisi bulunmuyor. Fakat akıllı saatler için üretilen işlemcilerin de her geçen sene çok daha verimli ve bir o kadar da güçlü bir hale geliyor olması, şirketin bu ilginç ürününü hayata geçirme ihtimalini güçlendiriyor gibi gözüküyor.

IBM‘in tablete dönüşen akıllı saat ürününü 2021 yılından önce göremeyeceğimizi de hatırlatalım.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.