Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Tesla Model 3 güvenlik ödülü aldı

Elektrikli araç üreticisi olan Tesla, Model 3 serili aracı Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS’nin) verdiği güvenlik ödülünü alan ikinci elektrikli araç oldu. Böylece Tesla, fiyat/performans konusundaki üstünlüğünü güvenlikle de desteklemiş oldu.

Tesla Model 3 güvenlik ödülü aldı

Tesla’nın elektrikli ve en hesaplı aracı olan Model 3’ün güvenliği ABD’de bulunan Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından tescillendi. Bu zamana kadar Tesla’nın hiçbir aracı kâr eden bir şirket tarafından ödüle layık görmemişti. Tesla’nın bir aracı ilk defa kâr amacı gütmeyen bir kuruluştan güvenlik ödülü almış oldu.

Tesla’nın Model 3’ü IIHS’nin testlerindeki bütün kategorilerinden “iyi” derece aldı. Buda sigorta şirketinin, IIHS’nin verdiği en iyi derecelerden biri. Model 3’e dair sadece iki kategoride sorun tespit edildi. 2018 Haziran öncesi üretilen Model 3’lerin farlarının “kabul edilebilir” seviyesinde olduğunu açıklandı.

Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü IIHS’de gerçekleşen testlerde aracın acil durum fren sistemi hem 20 km hem de 40 km testinde çarpışmadan kaçınılmasını engelledi. Ödülü alan Tesla’da bir açıklama yaparak, Model 3’ün cam tavanının IIHS testlerinden başarı ile çıktığını, kendi tasarladıkları koltukların aracın testlerden bu kadar yüksek puan almasına yardım ettiğini belirtti.

Tesla gelen ödül için açıklamasında, “Müşterilerimizin güvenliği bizim için en önemli husustur. Bu nedenle aktif ve pasif güvenlik ekipmanlarımızı tüm araçlarımız için standart hale getiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: shiftdelete.net