Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Tesla yeni kamyonetini kasım ayında tanıtacak

Elektrikli otomobil sektörünün öncülerinden biri olan Tesla, yeni üreteceği kamyonetini kasım ayında tanıtacak.

Tesla yeni kamyonetini kasım ayında tanıtacak

Hiybrid olarak elektrikli araç sektörünün son yıllardaki parlayan yıldızı Tesla, yeni kamyonet modeli ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin CEO’su Elon Musk, Twitter’dan kendisine yöneltilen bir soruyu yanıtlayarak, yeni kamyonetin kasım ayında geleceğini söyledi.

Son yılların en çok tercih edilen ve popülerliğini her geçen zaman içinde artıran ve ürettiği otonom, elektrik motorlu araçlarla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Tesla, uzun süredir bir kamyonet modeli üzerinde çalışıyor. Bu kamyonetin çıkış tarihi geçtiğimiz temmuz ayının sonlarında, Tesla’nın CEO’su Elon Musk tarafından ‘2-3 ay sonra’ olarak açıklanmıştı. Ancak Musk, daha sonraki açıklamalarında kasım ayını dillendirdi.

Tesla yeni kamyoneti kasım ayında tanıtacak

Elon Musk’ın konuyla ilgili yeni açıklaması, Twitter üzerinden geldi. Musk, bir takipçisinin kendine yönettiği soru üzerine Tesla’nın kamyonetinin çıkış tarihi için planda herhangi bir değişikliğin olmadığını söyledi. Yani Tesla’nın yeni kamyoneti, önümüzdeki ay içerisinde gün yüzüne çıkacak.

Otomobil sektörüne kattığı yeniliklerle sektörün önemli isimlerinden biri haline gelen Tesla, kamyonet modeli ile de her geçen gün biraz daha heyecanı artırıyor. Kasım ayının gelmesiyle birlikte şirket, yeni kamyonet modelini tanıtacak ve bu kamyonetin tüketicilere neler sunacağını, hep birlikte öğrenmiş olacağız