Son Dakika

Tesla'dan park halinde yanan araca inceleme

Tesla, Çin'de kendi üretimi olan bir aracın park halinde yanmasına dair görüntüleri ve olayı araştırdığını duyurdu.
Tesla'dan park halinde yanan araca inceleme

ABD'nin ünlü teknoloji firması Tesla Motors, Çin'de kendi üretimi olan bir elektrikli aracın park halinde yanmasına dair görüntüleri incelemeye aldı.

OLAY YERİNE EKİP GÖNDERDİLER

Olay, Shanghai kentinde bulunan kapalı bir otoparkta meydana gelmişti. Güvenlik kamerasının kayda aldığı görüntülerde, park halindeki bir Tesla S modeli araçtan önce dumanlar çıktığı, ardından da aracın patlayarak alevlere teslim olduğu görülüyordu. Video kaydının sosyal medyada milyonlarca kez paylaşılmasının ardından Tesla Motors, Çin'e bir ekip göndererek olayı incelemeye aldıklarını ve ilgili birimlerle iletişime geçtiklerini duyurdu.

REKABETİN BİR SONUCU MU?

Öte yandan Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşları ve başta teknoloji üzere birçok alanda yaşanan hegemonya savaşının kızıştığı bir dönemde böyle bir olayın yaşanması akıllarda soru işaretleri bıraktı. Nitekim elektrikli otomobil sektöründen pay almak isteyen Çin'de, Tesla'ya rakip olarak Xpeng Motors isimli bir firma tarafından direkt olarak Tesla ve özellikle Model X modeline rakip olarak model ismi "G3" olan bir araç dünyaya tanıtılmıştı.

Çin'in Tesla'ya rakip olarak ürettiği Xpeng marka aracın G3 isimli modeli.

Tesla'nın olay yerine gönderdiği ekiple, özellikle sektördeki Çinli rakibi Xpeng'in bir komplosuna uğrayıp uğramadığını araştıracağı belirtiliyor. Bu arada Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ın da konuyla ilgili bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu.

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.