Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türk tasarımcının yaptığı Tesla pikap aracı büyük ilgi gördü

Türk tasarımcının yaptığı Tesla pikap aracı büyük ilgi gördü

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın daha önce açıkladığı araçları arasında bir de çift kabinli pikap kamyon bulunuyor. Bu bilginin dışında ise elektrikli otomobil üreticisinin ağzı sıkı sıkıya kapalı. Elon Musk bile bu konu hakkında sadece bir tweet atmıştı.

TASARIMA YOĞUN İLGİ

Birçok tasarımcı kendi çizimlerini Elon Musk’ın Tweet’inin altında paylaşarak aracın neye benzeyeceğini dair fikirlerini sundu. Bu fikirlerden en çok ilgi göreni ise Türk tasarımcı Emre Hüsman’ın tasarımları oldu. Aracın neye benzeyeceğine dair fikir edinmemize yardımcı olan Emre Hüsmen’in tasarımları internet ortamında oldukça yoğun ilgi gördü.

LED TEKNOLOJİSİ ÖN PLANA ÇIKIYOR

Hüsman’ın şık tasarımında özellikle LED teknolojisi ön plana çıkıyor. Araca robotik bir hava katan tasarımcı Musk’un tavsiyelerine uyarak aracı agresif bir yapıya büründürmüş. Öte yandan Musk, ayarlanabilir süspansiyon sistemine dair ipuçları vermişti. Bu süspansiyon kendini aracın yük miktarına göre otomatik olarak dengeliyor. Altı koltuklu aracın ağırlık kapasitesi de 643-804 kilo arasında olacak gibi duruyor.

KONUYA İLİŞKİN ATILAN BAZI TWEETLER