Son Dakika

WhatsApp üçüncü parti uygulama kullanan hesapları kapatacak

Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp pek çok kullanıcıyı yakından ilgilendiren bir karara imza attı. WhatsApp, üçüncü parti uygulamalarını kullananların geçici olarak yasaklayacak.

WhatsApp üçüncü parti uygulama kullanan hesapları kapatacak

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan ve milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, üçüncü parti uygulamaların yol açtığı güvenlik sorunlarına karşı yeni bir önlem aldı.  

Güvenlik açısından tehlikeli

Bu tür uygulamaları kullanmak hem güvenlik hem de gizlilik açısından tehlikeli bir hal almış durumda. Bu sebepten dolayı WhatsApp bu tarz uygulamalar kullanan kullanıcılarının hesaplarını geçici olarak kapatacak. 

Hesapların kapatılmasına neden olacak uygulamalar

Örneğin Whatsapp Gold gibi üçüncü parti uygulamalarını kullananların geçici olarak WhatsApp'tan yasaklanacak. Söz konusu uygulamaları kullanan kişilerin ekranlarında geçici olarak uygulamadan yasaklandığını gördükten sonra uygulamayı tekrar yükleyip hesabını tekrar açması gerekecek. 

Üçüncü parti uygulama nedir?

Üçüncü parti uygulama, uygulamayı çalıştıran cihazın üreticisi olmayan bir geliştirici tarafından üretilmiş uygulama anlamına gelir.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.