Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

WhatsApp’ta büyük açık: Herkesin mesajları okunabilir

WhatsApp'ta ortaya çıkan bir açıkla, platformdaki bütün kullanıcıların mesajlarının okunabileceği belirtildi.

WhatsApp’ta büyük açık: Herkesin mesajları okunabilir

Milyarlarca insanın mesajlaşmak için kullandığı WhatsApp uygulamasının, gönderilen virüslü bir video üzerinden mesajlarının herkes tarafından okunabilir hale getiren bir açık tespit edildi. IOS ve Android platformlar dahil her platformda olan bu açık sayesinde kullanıcıların gizliliği tehlike altında.

BİR VİDEOYLA BÜTÜN MESAJLAR OKUNABİLİYOR

MP4 formatındaki özel virüslü bir video mesaj olarak gönderiliyor. Video izlemek için tıklandığında “CVE-2019-11931” hatası meydana geliyor ve bu açıktan sızan karşı taraf kullanıcının bütün mesajlarını okuyabiliyor.

KURUMSAL KULLANICILAR BİLE TEHLİKE ALTINDA

Ortaya çıkan bu açık IOS, Andorid, Windows gibi temel platformlar başta olmak üzere WhatsApp Business da bu açıktan etkileniyor. Hızla yayılan virüslü videonun ulaştığı WhatsApp, tamamen savunmasız hale geliyor.

GÜNCELLEME YAYINLADI

Bütün kullanıcıları tehdit eden bu açığın ortaya çıkmasından sonra Facebook tarafından bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Uzmanlar uygulamaların acilen güncellenmesini öneriyor.

Kaynak : https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/whatsapp-bug-messages-hack-android-update-ios-mp4-video-a9206901.html
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri