Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Yerli otomobilin ismi 2020 sonunda belli olacak

TOGG CEO'su Karakaş, yerli otomobilin markasının 2020 sonlarına doğru belirleneceği söyledi, Sedan'ın ise 2022 sonuna doğru piyasaya çıkacağını belirtti.

Yerli otomobilin ismi 2020 sonunda belli olacak

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, CNN’de Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında açıklamalarda bulundu.

Karakaş, ‘Elektrikli otomobillerin farkı nedir?’ sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Hava girişine ihtiyacımız yok. Bu bir tasarım amaçlı kullanılıyor. Çok fazla fütüristik yapmayan bir seçim bu. Benzin ve dizelde bir şekilde soğutmamız gerekiyor. Kırmızı aracın önü daha farklı tasarlanmış. Şu an belirlenmedi. Önümüzdeki yılın ortasına doğru lansmanını düşünüyoruz. Değişen dönüştüren bir kimliğe sahip olması önemli. Tamamını temsil edilecek bir isim olmalı. 150 isim içinde seçeceğiz. Anlam olarak karşılıklarına bakacağız. Özellikle hedef olarak düşündüğümüz ülkeler için. Önümüzdeki senenin ortasında marka lansmanımızı yapmak istiyoruz. Önemli olan tüm kimliği yansıtmak.”

“FİYAT VERMEK MÜMKÜN DEĞİL”

Sedan’ın 2022 sonuna doğru piyasaya çıkacağını belirten Karakaş, “Aracımızı çıkarınca 18-24 ay içinde Sedanımızı sonrasında ise diğer araçlarımızı çıkaracağız. Kademeli bir şekilde versiyonlarımız satışa çıkacak. İlk olarak SUV piyasada olacak” ifadelerini kullandı.

‘Fiyat vermek mümkün mü?’ sorusunu ise “Fiyat vermek doğru değil, 2 sene sonrası için mümkün de değil. Böyle bir otomobil bugün piyasada kimden pazar payı alır diye bakıp, tanımlamalarımızı ona göre yaparız. Bu ipucu veriyor” yanıtını verdi.

Karakaş aracın iç tasarımına ilişkin ise şu ayrıntıları verdi: “Her şeyden önce uçtan uca ekran alanı var. Önünüzde, ortada ve yan tarafında, yolcu tarafında da bir ekran yer alıyor. Ortada kumanda merkezi olarak kullanacağınız bir ekran var. Biz bu 3 bölmeyi planlıyoruz. Ve Avrupa’da ilk olacak.”

Yorumlar (2 Yorum)

  • Avatar

    Tkyrkyyldz 🇹🇷

    Ezanı ebedıyete kadar susmayacak Ayyıldızın tekerlegınınde ebedıyete kadar dönmesi dileğiyle Hayırla hayırlı işleri olsun ..Ertuğrul’u kullanıp banka reklamında oynayan engın Altan’a ınat Osman bey Burak Özçivit Milli arabamızın Dünya reklamında oynasın ..Emeği geçen Türkiye’nin Babayıgitlerinden Allah razı olsun ..

  • Avatar

    Tkyrkyyldz 🇹🇷

    O kutlu günde Sevincin en üst perdesinde kimsenin göremediğini Türkiye’nin Dua merkezi sayın T.c gördü .. MADE İN TÜRKİYE ..

Yorumları Gör (2 Yorum)