Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Zırhlı robotik araçlar ordulara katılacak!

Zırhlı robotik araçlar ordulara katılacak!

Bu denemelerin bir diğer amacı, askerlere bu yeniliklerin savaş alanlarında nasıl kullanılacağını göstermek. Araçlar, bu bağlamda, erlerin savaş alanındaki robotları nasıl yöneteceklerini görmek için tasarlandı. Kısacası, orduya mensup olan kişilerin becerileri ölçülecek.

Bradley model savaş aracının bir üst versiyonu olarak hizmet verecek olan zırhlı robotik araç, Mission Enabler Technologies-Demonstrators (MET-Ds) adını taşıyacak ve askerlerin kontrolü altında çalışacak. Araç içerisinde dokunmatik panellerle kontrol edilecek olan kameralar ile uzaktan kumandalar bulunacak.

Testin ilk aşaması, 2020 yılının Mart ayında, Colorado Fort Carson’da başlayacak. Burada bir çift MET-D aracı ile dört adet RCVS olacak. Her bir MET-D, bir çift RCV modelini kontrol edecek. Bir ekip ile yürütülecek olan kontroller, bir topçu ve dört asker tarafından yönetilecek.

Amerikan Muharebe Yetenekleri Geliştirme Komutanlığı ile Amerikan Kara Taşıt Sistemleri Merkezi, yeni nesil muharebe araçlarının sonuçlarına bakacak. Üst düzey yöneticiler, sonuçlara göre çeşitli radikal değişiklikler yapabilir.

Mission Enabler Technologies-Demonstrator, yukarıdaki mesaja göre, şu fonksiyonlara sahip olacak:

En son teknolojiye sahip olan kameralar

Veri görüntüleme (veri gösterme) sistemi

Grafiksel kullanıcı arayüzü

Kablo kumandalı sürüş kapasitesi

İnsansız hava aracı tarafından sağlanan video akışı

Gelişmiş iletişim sistemi

Savaşa dair durumsal farkındalık

İletişim yeteneğini geliştirme sistemi

Amerikan ordusu, birkaç yıldır zırhlı robotik araçlar geliştirmek için çalışıyor ancak bu testlerde kullanılan araçlar, savaşa girecek olan gerçek robotik araçlar değil. Bu yapay zekalar, gelecekteki bir platformu simüle etmek için tasarlanmış olan vekiller kategorisinde yer alıyor.