Son Dakika

Çiftlik Bank CEO’su paraları Kıbrıs’a kaçırdı

Çiftlik Bank ile kullanıcılara yüksek getiriler vadeden CEO Mehmet Aydın’ın paraların büyük bir kısmını KKTC’deki şahsi hesabına aktardığı ortaya çıktı.

Çiftlik Bank CEO’su paraları Kıbrıs’a kaçırdı

Oyuncuları yüksek getiri sağlayacağı yönünde kandırarak halktan para toplayan şirketin CEO’su Mehmet Aydın’ın paraları ne yaptığı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından tespit edildi. Yüksek oranlı getirinin kaynağı olarak hayvancılık sektörü için yapılmış gerçek yatırımları gösteren Aydın’ın kendi şirketlerinin de zararda olduğu ortaya çıktı. SPK, Çiftlik Bank oyunuyla toplanan paranın büyük bir kısmının Mehmet Aydın tarafından KKTC’de bulunan Fame Game şirketine, ardından da hem kendi hem de karısının şahsi hesaplarına aktarıldığını tespit etti.

511 milyon topladı

SPK tarafından Çiftlik Bank’ın www.ciftlikbank.com ve www.ciftlikbank.web.tr adresli internet siteleri ve Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık, Fame Game Hayvancılık Sanayi, Çanakkale Dora Gıda ve Fame Game Software şirketlerinin faaliyetleri incelenerek bir rapor çıkarıldı. Müthiş paraların döndüğüne şahit olduğumuz bu raporda Çiftlik Bank ödeme sistemi Papara kanalıyla 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptığı kaydedildi. Geriye kalan 113.4 milyon TL ise KKTC’ye aktarıldı.

Yorumlar