Son Dakika

Ejder Yalçın ve Cobra II Slovak sınavında

Türk güvenlik güçlerinin envanterinde son derece önemli yer edinen zırhlı muharebe araçları Ejder Yalçın ve Cobra II, Slovakya ordusunda da yer alabilmek için onlarca ülkenin katıldığı imtihanlarda büyük ilerleme kaydetti ve rakiplerini geride bıraktı.

Ejder Yalçın ve Cobra II Slovak sınavında

Slovakya'daki Endüstri Günü etkinliğinde, Slovakya ordusunun gelecek dönemde envanterine dahil etmeyi düşündüğü araçlarla ilgili test ve değerlendirmeler yapıldı.

Etkinlikte, Kara Kuvvetleri Komutanlığının 4x4 araç tedarikine yönelik başlatılan proje kapsamında, Türkiye, Almanya, Fransa, Kanada, İsviçre, Çekya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Slovakya'nın aralarında bulunduğu ülkelerden 10 zırhlı araç zorlu parkurda test edildi.

Teste, Türkiye'den Nurol Makina ve FNSS'nin iş birliğiyle 4x4 Zırhlı Muharebe Aracı Ejder Yalçın ve Otokar'ın Cobra II tekerlekli zırhlı aracı katıldı.

Araçlar, test için hazırlanan ve çeşitli zorluklar içeren parkurda güç, dayanıklılık ve hareket kabiliyetlerini sergiledi. Türk zırhlıları bu testlerde ortaya koydukları başarılı performansla zorlu rakiplerini geride bırakarak tedarik süreci için öne çıkmış oldu. 

Yorumlar