Son Dakika

Facebook ne yapmaya çalışıyor?

Facebook bir süredir üzerinde çalıştığı yapay zeka ile insanların davranışlarını deşifre etmeye başladı. İlk deneylere olumlu yanıt veren yapay zeka, evet ve hayır komutlarına başını sallayarak cevap verdi. Facebook'un ise bu deneyle neyi amaçladığı gizemini koruyor.

Facebook ne yapmaya çalışıyor?

Robotlar artık yapay zeka dediğimiz kavramla birleşerek insani düşünmeye ve davranmaya bir adım daha yaklaştılar. Facebook ise bu durumun ne kadar ileriye gidebileceğini öğrenmeyi amaçlayan bir projeye imza attı.

Skype üzerinden insanlarla sohbet eden, sohbetleri inceleyen bir yapay zeka ile insanlığı çözmeyi amaçlayan Facebook, amacına kısa süre içerisinde ulaşacağa benziyor!

İnsan mimiklerini öğrendi!

17-09/10/facebook-ai.jpg

Çalışma başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen videolu sohbetlerden insanların hareketlerini anlamlandıran yapay zeka, insanların mimiklerini kullanmaya başladı. Evet veya hayır yazmak yerine başını sallayarak cevap verebilecek duruma gelen robot, bu hareketleri doğru ve gecikmesiz olarak gerçekleştirmeyi de başarıyor.

Şimdilik konferansa katılmak 

Facebook'un bu projeyle gerçekte neyi amaçladığını bilemiyoruz fakat şimdilik asıl amaç bu yıl Kanada'da düzenlenecek olan Uluslararası Akıllı Robotlar ve Sistemler Konferansı'nda sergilemek.

Kaynak: Shiftdelete 

Yorumlar