Son Dakika

iPhone modellerini gizlice yavaşlatan Apple özür diledi

Kısa bir süre önce iPhone modellerini gizli gizli yavaşlattığını kabul eden Apple, kullanıcılarından özür diledi ve batarya değişimlerinde 50 dolar indirim yapacağını duyurdu.

iPhone modellerini gizlice yavaşlatan Apple özür diledi

Apple iPhone telefon modellerini yavaşlattığını kabul etti, pil ömrünün azalmasına bağlı olarak meydana gelebilecek beklenmedik kapanmaların önüne geçmek için bu uygulamanın yapıldığı açıklandı.

"Özür dileriz"

Apple'ın internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Özür dileriz. Herhangi bir Apple ürününün kullanım ömrünü kasıtlı olarak kısaltacak veya kullanıcı deneyiminin kalitesini düşürecek bir şey asla yapmadık ve yapmayacağız." ifadelerine yer verdi.

Batarya değişiminde indirim

Batarya değişimlerinde 50 dolarlık indirim yapılacağını açıklayan Apple, batarya değişim fiyatının 79 dolardan 29 dolara indirileceğini belirtti.

Apple, ayrıca, 2018'de, kullanıcıların bataryaların durumunu daha iyi takip etmeleri için işletim sisteminde güncelleme yapılacağını duyurdu.

Yavaşlatıldığını kabul etmişlerdi

Şirket, geçen günlerde, eskidiğinde ya da şarjı azaldığında bataryanın aniden kapanmasını önlemek için iPhone 6, 6S, SE ve 7 modellerini yavaşlattığını kabul etmişti. Açıklamanın ardından, ABD’nin farklı eyaletlerinden Apple hakkında toplu ve bireysel davalar açılmıştı.

Yorumlar