Son Dakika

iPhone'a yeni yüz tanıma sistemi: "Face ID" özelliği

ABD teknoloji devi Apple, biyolojik güvenlik kapsamında hayatımıza giren yüz tanıma sistemini geliştirdi. Daha hızlı ve daha güvenli olan bu sistem iPhone'lara özel "FACE ID"...

iPhone'a yeni yüz tanıma sistemi: "Face ID" özelliği

Samsung S7 ile hayatımıza giren yüz tanıma sistemi olan Iris tarayıcı yüz tanıma sistemi, hızlı ve güvenli olmadığı için kullanıcılar tarafından tercih edilmedi. ABD’li teknoloji devi Apple ise, yeni geliştireceği yüz tanıma sistemi "FACE ID" ile, daha hızlı ve güvenilir bir şekilde kullanıcılarına hizmet vermeyi hedefliyor.

Apple ile 10. Yıla özel tanıtacağı iPhone 8’de Face ID adında yüz tanıma sistemi ile kullanıcılarını buluşturmak istiyor. Belirtilenlere göre bu zamana kadar gördüğümüz yüz tanıma sistemlerinden farklı olan sistem, Samsung’un Iris tarayıcısına nazaran daha güvenli ve daha hızlı olacağı ifade ediliyor.

HER DAİM AKTİF VE BATARYA SÜRESİNİ ETKİLEMİYOR

Ortaya çıkan bilgilere göre Face ID’nin sırrı, özelliğin her daim aktif çalışmasında yatıyor. Yani kullanıcı telefonunu masanın üstüne koysa dahi Face ID özelliği aktif olarak çalışacak. Ekranın kapalı olması ve açısı söz konusu özelliğin çalışmasını etkilemeyecek. Ayrıca belirtilene göre bu özelliğin her daim aktif çalışması batarya süresini de olumsuz etkilemeyecek.

Yorumlar