Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Aşkım Burçe Tunay boyu kaç, kimdir? Survivor Aşkım Burçe Tunay yaş ve meslek bilgileri merak ediliyor

Aşkım Burçe Tunay boyu, yaşı, mesleği, memleketi, hayat hikayesi en çok merak edilen ve sık sık araştırılan isimlerden biri olmuştu. Mayıs ayı başlarında adaya veda eden yarışmacının hayranları, hakkındaki araştırmalarına devam ediyor. Peki, Aşkım Burçe Tunay boyu kaç, kimdir? Survivor Aşkım Burçe Tunay yaş ve meslek bilgileri merak ediliyor. Bilgiler haberimizde!..

Aşkım Burçe Tunay boyu kaç, kimdir? Survivor Aşkım Burçe Tunay yaş ve meslek bilgileri merak ediliyor

TV8’in sevilen yarışması Survivor 2020, Dominik’te tüm heyecanıyla devam ediyor. Büyük final yaklaşırken yarışmacılar hayli zorlu mücadelelerden geçiyor. Sezonun başından bu yana yarışmaya katılan ve geçtiğimiz tarihlerde elenen yarışmacılar da izleyicilerin gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. 2020 Survivor’ın çok konuşulan isimlerinden biri olan Aşkım Burçe Tunay’ın da boy, yaş, meslek, memleket bilgileri ve hayat hikayesi halen merakla araştırılıyor. 5 Mayıs’ta elenen yarışmacı, adada geçirdiği günlerde yarışmacılar arasında en popüler isimlerden biri olmuştu. Peki, Aşkım Burçe Tunay boyu kaç, kimdir? Survivor Aşkım Burçe Tunay yaş ve meslek bilgileri merak ediliyor. Detaylı bilgi haberde…

Aşkım Burçe Tunay boyu kaç, kimdir? Survivor Aşkım Burçe Tunay yaş ve meslek bilgileri merak ediliyor

5 Mayıs Salı Survivor 2020’den elenen isim, Ünlüler takımından Aşkım Burçe Tunay olmuştu. Survivor’dan elenen Aşkım Türkiye’ye gelişinde koronavirüs tedbirleri dolayısıyla KYK yurtlarında 14 günlük karantina sürecini de tamamlayarak sevdiklerinin yanına dönmüştü.

Aşkım Burçe Tunay, 2000 doğumlu (20 yaşında). İstanbul Akademik Cimnastik Spor Kulübü Sporcusu Aşkım Burçe Tunay 12-13 Ekim 2013 tarihlerinde Mersin’de düzenlenen Trampolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası’nda I. Seri ve II. Seri deki başarısı ile Türkiye Şampiyonu olmuştur.

Aşkım Burçe Tunay’ın spor geçmişi

Aşkım Burçe Tunay, 2006 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Yaz Spor Okulu’nda Hakan Akdoğan önderliğinde cimnastik sporuna başladı.  Aynı üniversitenin Spor Kulübünde lisanslı sporculuğa 2007 yılında adım attı. Burada hem artistik hemde trampolin olarak sürdürdüren Aşkım Burçe Tunay, yarışmacı kimliğini, 2010 yılında İstanbul’a dönüşte trampoline karar vererek İst. Akademik Spor Kulübü’nde Cumhur Zorba hocamın nezaretinde devam etti.

İlk sportif başarısı 2012 I.Etap Kulüplerarası Yarışması’nda 6.’cılık elde ederek aldı. 19-25 Ocak 2013 yılında İzmir’de toplanan Trampolin Cimnastik Yıldız-Genç-Büyük Gelişim Kampı’na çağrılması, Milli Takım ile ilk “tanışmaması” oldu. Nisan 2013/İzmir‘de 5.’cilik, Temmuz 2013/Samsun’da 4.’cülük ile 01-07 Eylül 2013/Samsun Gelişim Kampı sonrası 12-13 Ekim 2013/Mersin’de düzenlenen Trampolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası’nda aldığım ilk Türkiye Şampiyonluğu ile Milli Takıma çağrılarak, 14-18 Kasım 2013’de Bulgaristan/Sofya’da Dünya Yaş Grupları Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etme hakkını elde ettim. İlk millilik heyecanı ile serimi tam bitiremediğinden dolayı ancak dünya 65.’cisi olarak ilk milli heyecanı yaşadı.

Türkiye dahilindeki yarışmalardaki başarılarına Nisan 2016’da İspanya/Valladolid’de düzenlenen Avrupa Şampiyonası’na katılarak devam etti. 2016’da Brescia/İtalya’da Final yaparak 6.’cılık ve Santerem/Portekiz’de yine Final yaparak 4.’cü olarak en iyi derecemi yaptı.

I. Okullararası Trampolin Tr. Şampiyonası’nda okulum Maltepe Anadolu Lisesi’ni temsil ederek daha önce İstanbul 1.’cisi olarak katıldığı şampiyonadan okuluma Türkiye 3.’lüğünü kazandırdı. Aşkım Burçe Tunay şu an antrenörü Murat Ocaktan ile sporculuk yolunda ilerlemeye çalışıyor.

Survivor Aşkım Burçe Tunay boyu kaç?

Survivor yarışması gönüllüler takımı yarışmacısı Aşkım Burçe Tunay yarışmada kısa boyuyla dikkatleri çekmişti.

Aşkım Burçe Tunay 162 cm boyunda.