Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Kuruluş Osman Selcan Hatun ölecek mi? Osman Bey’in yengesi Selcan Hatun’u karakterini canlandıran Didem Balçın kimdir?

Kuruluş Osman Selcan Hatun ölecek mi? Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin hayatını anlatan Kuruluş Osman dizisi yeni bölümleriyle izleyenleri ile buluşmaya devam ediyor. Kuruluş Osman dizisinde Selcan Hatun karakterini canlandıran Didem Balçın'ın hayatı araştırılıyor. Didem Balçın Ertuğrul Bey'in ağabeyi Gündoğdu'nun eşi olan Selcan Hatun karakterine hayat verecek. Yeni bölümde Selcan Hatun'un zehirli kımızı içip içmeyeceği meral ediliyor. Peki, Kuruluş Osman Selcan Hatun ölecek mi? Osman Bey'in yengesi Selcan Hatun'u canlandıran Didem Balçın kimdir? İşte detaylar...

Kuruluş Osman Selcan Hatun ölecek mi? Osman Bey’in yengesi Selcan Hatun’u karakterini canlandıran Didem Balçın kimdir?

Yayınlandığı ilk bölümden bu yana reytinglerde sürekli birinci olan Kuruluş Osman’da heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Diriliş Ertuğrul dizisindeki Selcan Hatun, Kuruluş Osman dizisinde de rol alamaya devam ediyor.. Ünlü oyuncu dizide Osman Bey’in yengesi olan Selcan Hatun karakterini canlandırıyor. Osman Bey’in amcası Gündoğdu Bey’in eşi olan Selcan Hatun karakterine hayat veren Didem Balçın Kuruluş Osman oyuncu kadrosuna dahil olmuştu. Dizinin son bölümünde Moğollar obayı basınca Selcan Hatun da ölümle yüz yüze geldiiPeki Balgay Selcan Hatun’u öldürecek mi? Selcan Hatun’u karakterini canlandıran Didem Balçın kimdir? İşte bu soruların cevabı…

Daha önce diriliş Ertuğrul’ta oynayan Selcan Hatun artık Kuruluş Osman’da yer aldı. Başaralı oyuncu Didem Balçın’ın hayat verdiği Selcan Hatun bir hayli zor durumda.

SELCAN HATUN ÖLECEK Mİ?

Kuruluş Osman 11. bölümde Moğol Komutan Balgay’ın Kayı Obası’na yaptığı baskın sonrası Selcan Hatun yeniden gündem olmuştu.

Balgay obaya geldiğinde Selcan’dan kımız istedi.. Selcan Hatun ise Balgay’ı öldürmek için kımızın içine zehir koydu. Moğol Komutan Balgay ise zehri fark ederek kımızı Selcan Hatun’a içirmeye çalıştı. Dizinin son bölümü burada sona erdiği iççin Selcan Hatun zehirli kımızı içip içmeyeceği merak ediliyor.

Kuruluş Osman 12. bölümde Selcan Hatun ölümle yüz yüze! Osman Bey, Moğol komutanı Balgay’a karşı sürpriz bir hamle yapıyor! Kayı Obası’na gelerek türlü eziyetlerle halkı sindiren Balgay, kendisine hazırlanan tuzağı sezip zehirli kımızı Selcan Hatun’a içirmek ister, Gündüz ve Batur ise idamın eşiğindedir

Balgay Selcan Hatun'u öldürecek mi? Selcan Hatun’u karakterini canlandıran Didem Balçın kimdir?

12. bölüm fragmanında Osman Bey, Selcan anamı ve kardeşlerimi kurtaracağım diyor. Balgay ise Selcan Hatun’u yere fırlatıyor. Ama Selcan Hatun ölmeyecek.

 

SELCAN HATUN KİMDİR?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Selcan Hatun, Süleyman Şah’ın oğlu Gündoğdu’nun eşidir. Süleyman Şah’tan sonra kocasının obanın başına geçmesi için ihtiraslı davranmaktaydı. Daha sonra Ertuğrul Bey’in yanında yer almıştır.

Selcan Hatun Kuruluş Osman’da ise Osman Bey’in yanında yer alıyor. Öyle ki Osman Bey, Selcan Hatun’a Bala Hatun’u kendisine istemesini söylüyor. Sen benim anamsın diyor. Selcan Hatun’un Dündar Bey ve eşi Zöhre Hatun ile çok iyi anlaşamadıkları görülüyor.

DİDEM BALÇIN KİMDİR?

Didem Balçın, 18 Mayıs 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Mezun olduktan sonra İstanbul’a gelerek çeşitli dizilerde sinema ve reklam filmlerinde rol aldı. İlk olarak Levent Kırca Tiyatrosu’nun “Ateşin Düştüğü Yer” oyununda görev aldı. 2009 yılında Nergis Öztürk ile beraber kendi tiyatrosunu kurdu. ”Bunu Yapan İki Kişi” isimli komedi oyunu ile Li̇ons En İyi̇ Komedi̇ Kadın Oyuncu ödülünü ortağı ile birlikte paylaştı. Daha sonraki yıllarda birçok tiyatro oyununda görev alan başarılı oyuncu, 2011 yılında ablası Özlem Kunduracı ile beraber Doda Sanat Eğitim Danışmanlık Yapım Şirketini kurdu.

Ayrıca babası TRT Radyosu’nda çalışmaktadır ve annesi Nur Balçın ise 1975 senesinde Japonya tarafından düzenlenen bir güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiştir.

Kuruluş Osman Selcan Hatun ölecek mi? Osman Bey'in yengesi Selcan Hatun'u karakterini canlandıran Didem Balçın kimdir?