Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimler ve nerede çekiliyor? İşte Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları, konusu ve çekildiği yer!

Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimler ve nerede çekiliyor? İşte Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları, konusu ve çekildiği yer! ATv ekranlarının perşembe akşamları ilgiyle izlenen dizisi Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları, konusu ve nerede çekildi detaylarıyla araştırma konusu. Dizinin özellikle çekildiği yerler ilgi uyandırıyor. Başarılı oyuncu kadrosu ve sürükleyici hikayesi de izleyiciyi ekranlara kilitlemeyi başarıyor. Peki, Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimler ve nerede çekiliyor? İşte Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları, konusu ve çekildiği yerler...

Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimler ve nerede çekiliyor? İşte Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları, konusu ve çekildiği yer!

1970’li yıllardan esintiler taşıyan Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimler? Hikayesiyle dikkati çeken, ATV’nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları da en çok araştırılan ayrıntılardan biri. Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yapımcılığını üstlendiği Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimler ve nerede çekiliyor? İşte Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları, konusu ve çekildiği yer! Başarılı oyuncu kadrosu, etkileyici konusunun yanında Adana’nın doğal güzelliklerini de doyasıya yansıtan dizi hakkında detaylı bilgi haberimizde!

Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimler ve nerede çekiliyor? İşte Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları, konusu ve çekildiği yer!

Bir Zamanlar Çukurova oyuncu kadrosu;

 • Vahide Perçin (Hünkar Yaman),
 • Uğur Güneş (Yılmaz),
 • Hilal Altınbilek (Züleyha)
 • Murat Ünalmış’ın (Demir Yaman)
 • Turgay Aydın (Sabahattin),
 • Selin Yeninci (Saniye),
 • Sibel Taşçıoğlu (Şermin),
 • Selin Genç (Gülten),
 • Serpil Tamur (Haminne),
 • Mustafa Açılan (Veli)
 • Polen Emre (Fadik)

Bir Zamanlar Çukurova konusu nedir?

1970 yıllarında, İstanbul’da yuva kurmaya hazırlanan iki gencin başına hiç hesaba katmadıkları bir olay gelir.

Kader bu genç çifti, Adana’da Çukurova’nın uçsuz bucaksız coğrafyasına atıverir.

Tüm yaşananlara rağmen aşklarını sürsürmeye kararlı olan bu çiftin kaderi, çiftliklerinde çalıştıkları Yaman ailesiyle tanıştıktan sonra ise sonsuza kadar değişmiştir.

Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor?

Adana’nın göz dolduran caoğrafi ve iklimsel güzellikleri Bir Zamanlar Çukurova dizisi ile ekranlardan taşıyor.

Dizinin çekimleri çoğunlukla Adana ve Mersinde gerçekleştiriliyor.

Adana Çukurova’yı temel alan dizi için özel bir plato kurulmuş. İnşaatı 8 ay süren bu dizi platosunu, 450 kişilik profesyonel ekip emek vererek tamamlamış. Dizi seti, hem 1970’lerin ruhunu yansıtan hem de olay örgüsüne uygun tasarımı ile izleyicilerden ve eleştirmenlerden tam not alıyor.

Dizide dikkatleri çeken Aladağ Çiftliği nerede?

Aladağ çiftliği, ekran başındaki izleyicileri 70’li yıllara sürüklemeyi başaracak kadar özenle dekore edilmiş.

Dizide günümüze de dönüş yapılıyor.

Şehre uzak bir bölgeye kurulan set dekorları sonrasında uzun bir çekim süreci başladı. Aladağ Çiftliği sadece bir çiftlik değil aynı zamanda diğer diziler için de kullanılabilecek bir çiftlik platosu olarak hazırlanmış. Yani Aladağ Çiftliği olarak tanıyacağımız çiftlik ilerleyen zamanlarda farklı projelerde de karşımıza çıkabilir.

Aladağ çiftliği aslında Çukurova ilçesinde değil. Adana’nın Karaahmetli köyüne kurulmuş. Adana Karataş yolu üzerinde Tuzla tabelasından sağ döndükten 18 km ileri de olan bu güzel köyün halkı da sette günlük ücret karşılığı işçi sahnelerinde yer almaktalar.

Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimler ve nerede çekiliyor? İşte Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları, konusu ve çekildiği yer!