Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Milyoner sorusu: Hangisi ‘uygunsuzca, yerli yersiz, gereksiz yere’ anlamına gelen ve sözlüklere girmiş bir ifade değildir?

Milyoner sorusu: Hangisi ‘uygunsuzca, yerli yersiz, gereksiz yere’ anlamına gelen ve sözlüklere girmiş bir ifade değildir?

ATV ekranlarında yıllardır izleyicisiyle buluşan Kim Milyoner Olmak İster’de bu akşam yine birbirinden ilginç sorular yarışmacılara ter döktürüyor. Yarışmacıların yanıt vermek için büyük mücadele verdiği şaşırtıcı sorular ekran başında heyecanla izleyen vatandaşların da son derece ilgisini çekiyor. İzleyiciler yarışmada sorulan 125 bin TL değerindeki Hangisi ‘uygunsuzca yerli yersiz, gereksiz yere’ anlamına gelen ve sözlüklere girmiş bir ifade değildir? sorusunun yanıtını merakla araştırıyor. İşte Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısına yöneltilen soru ve yanıtı!..

Soru: Hangisi ‘uygunsuzca yerli yersiz, gereksiz yere’ anlamına gelen ve sözlüklere girmiş bir ifade değildir?

A) Zırt pırt

B) Zırt fırt

C) Zırt tırt

D) Zırt zırt

Doğru cevap: C Zırt tırt

Kim Milyoner Olmak İster yarışmacılarına yöneltilen sorular ve cevapları Diriliş Postası Milyoner Soruları sayfasında yer almaktadır.