Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Survivor Parviz Abdullayev kimdir, boyu kaç? Survivor Perviz nereli ve kaç yaşında?

Survivor Parviz Abdullayev kimdir, boyu kaç? Survivor Perviz nereli ve kaç yaşında?

Survivor Parviz bu sezon adından en çok bahsedilen isimlerden biri oldu. Parviz,  Survivor’da emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Ünlü sporcu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteyen Surviyor izleyicileri Survivor Parviz Abdullayev kimdir, boyu kaç? Survivor Perviz nereli ve kaç yaşında? sorularına cevap arıyor.. İşte Perviz hakkında merak edilen ayrtınlar…

PARVİZ ABDULLAYEV KİMDİR?

Parviz Abdullayev bu sene Survivor kadrosunda yer almayı başardı. Peki, oyuncu Parviz Abdullayev kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar…

Parviz Abdullayev (takma adı Cobra Parviz; 5 Ocak 1986 doğumlu) – profesyonel Azerbaycan kick boksu, Azerbaycan Sport Master’ı onurlandırdı, profesyonel kickboksta altı kez dünya şampiyonu oldu.

Kung fu ile başlayarak on iki yaşında (1997) savaş sanatı eğitimi almaya başladı . Profesyonel spor kariyerine 2007 yılında başlayan Parviz Abdullayev, 2007-2008 yıllarında Wushu-sanshou dövüş sanatında Azerbaycan’ın şampiyonu oldu.

2007 yılında Çin’de gerçekleşen Dünya Kupası uyumunda Wushu-sanshou’da ikinci oldu . O yıllarda aynı anda kickboks kavgalarına katılmaya başladı. 2009 yılında WAKO ülkeleri tarafından Avusturya’nın Villach şehrinde düzenlenen 71 kg ağırlık sınıfında kickboks yarışmalarında 5 mücadele ve Dünya Şampiyonu unvanını kazandı. 2010 yılında Çin’in Pekin kentinde düzenlenen “World Accord Combat Games 2010” a katıldı ve şampiyon oldu. Mayıs 2010’da Macaristan’da düzenlenen WAKO Kickboks yarışmasında Dünya Kupası oyunlarına katıldı ve ikinci oldu.

2010 yılında Perviz Abdullayev Rus rakibi Vladimir Shulyak WAKO Avrupa Şampiyonası düzenlenen mağlup Bakü , Azerbaycan . Dünya Şampiyonu oldu ve dünya kemerini kazandı.

O “Süper Pro” kulübünde antrenman başladı Hollanda’da o düzenlenen bir yarışmaya katıldı, 2011 yılında 2011 yılında yaptığı usta Dennis Ravel tarafından Rostov-on-Don , Rusya profesyoneller arasında ve ikinci kez Dünya Şampiyonu oldu.

2013 yılında Azerbaycan kickboksu R1 World Belt uğruna rakibi Vitaliy Soroka’yı yendi ve Rusya’nın Rostov kentinde düzenlenen Dünya Şampiyonu oldu.  2014 yılında IPCC kickboks yarışmalarında Fas’tan rakibi mağlup etti ve yine dünya Şampiyonu unvanını aldı, dünya kuşağını kazandı.

2014 yılında kickboks Rumen rakibini yenerek ulusal lider Haydar Aliyev’in Viyana’da 90. yıldönümüne adanmış bir turnuvada “Haydar Aliyev Kemeri” aldı.

2017 yılında üçüncü sırada yer aldı Wushu-Sanda de 4 İslami Dayanışma Oyunları içinde Bakü’de , Azerbaycan. 2018 yılında Moskova’da ACB KB profesyonel kickboks turnuvasına katıldı . Çeçen rakip kickboksunu Rusya’dan yendi . Parviz Abdullayev dünya şampiyonu oldu ve ilk kez ACB dövüş kemeri verildi. Parviz Abdullayev, Glory , Kunlun Fight ve ACB tarafından düzenlenen dövüşlere katıldı. Parviz’in antrenörü 2 kez Dünya Şampiyonu Fizuli Musayev’dir ve Mehman Umudov’un kişisel antrenörüdür.

SURVİVOR 2020 YARIŞMACILARI ÜNLÜLER KADROSU

Parviz Abdullayev dışında 2020 Survivor yarışmacıları ünlüler kadrosunda yer alan diğer isimler ise şöyle: