Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Survivor Parviz nereli, kimdir? Parviz Abdullayev kaç yaşında ve boyu kaç? İşte Perviz’in hayatı!..

Survivor Parviz nereli, kimdir? Parviz Abdullayev kaç yaşında ve boyu kaç? İşte Perviz’in hayatı!..

Parviz Abdullayev, Survivor 2020’nin en çok konuşulan isimlerinden biri olmayı başardı. Survivor takipçileri Parviz hakkında en çok, Survivor Parviz nereli, kimdir? Survivor Parviz kaç yaşında ve boyu kaç? gibi sorulara cevap arıyor. Adada kıyasıya mücadelenin verildiği zorlu parkurlarda emin adımlarla kararlı bir hayatta kalma mücadelesi sergileyen Survivor Parviz bu akşam eleme gecesinde şok yaşadı ve Survivor’dan elendi. Yarışmayı takip edenler, Survivor Parviz nereli, kimdir? Parviz Abdullayev kaç yaşında ve boyu kaç? gibi sorulara yanıt arıyor. İşte Perviz Abdullayev’in hayatı!..

Survivor Parviz kimdir, nereli? Survivor Parviz kaç yaşında ve boyu kaç? İşte Perviz Abdullayev’in hayatı!..

2020 Survivor kadrosunda yer almayı başaran Parviz Abdullayev (Cobra Parviz) 5 Ocak 1986 (34 yaşında) tarihinde Azerbaycan’da dünyaya geldi. Parviz Abdullayev 1.75 cm boyunda ve Oğlak burcudur.

Profesyonel kick boksçu, Azerbaycan Sport Master’ı onurlandırdı, profesyonel kickboksta altı kez dünya şampiyonu oldu.

Profesyonel olarak 55 dövüşe katıldı. Bu dövüşlerden 49 zafer, 26 nakavt ve 6 yenilgi aldı. 2010 yılında Azerbaycan’da yılın ilk 10 sporcusundan biri ilan edildi. Parviz Abdullayev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından spordaki başarısından dolayı yeni bir daire ile ödüllendirildi. Parviz Abdullayev 2011’den beri “Cobra” kickboks kulübüne liderlik ediyor. 2013 yılından bu yana Olağanüstü Haller Bakanlığı Spor Sağlıklı Merkezinde katkıda bulunmaktadır. Gabala Spor Kulübü’nü temsil etmektedir. Evli ve 2 oğlu var. Genç olmasına rağmen oğlu Yusif’i boksta eğitiyor.

Kung fu ile başlayarak on iki yaşında (1997) savaş sanatı eğitimi almaya başladı . Profesyonel spor kariyerine 2007 yılında başlayan Parviz Abdullayev, 2007-2008 yıllarında Wushu-sanshou dövüş sanatında Azerbaycan’ın şampiyonu oldu.

2007 yılında Çin’de gerçekleşen Dünya Kupası uyumunda Wushu-sanshou’da ikinci oldu . O yıllarda aynı anda kickboks kavgalarına katılmaya başladı. 2009 yılında WAKO ülkeleri tarafından Avusturya’nın Villach şehrinde düzenlenen 71 kg ağırlık sınıfında kickboks yarışmalarında 5 mücadele ve Dünya Şampiyonu unvanını kazandı. 2010 yılında Çin’in Pekin kentinde düzenlenen ‘World Accord Combat Games 2010’a katıldı ve şampiyon oldu. Mayıs 2010’da Macaristan’da düzenlenen WAKO Kickboks yarışmasında Dünya Kupası oyunlarına katıldı ve ikinci oldu.

2010 yılında Perviz Abdullayev Rus rakibi Vladimir Shulyak WAKO Avrupa Şampiyonası düzenlenen mağlup Bakü , Azerbaycan . Dünya Şampiyonu oldu ve dünya kemerini kazandı.

O ‘Süper Pro’ kulübünde antrenman başladı Hollanda’da o düzenlenen bir yarışmaya katıldı, 2011 yılında 2011 yılında yaptığı usta Dennis Ravel tarafından Rostov-on-Don , Rusya profesyoneller arasında ve ikinci kez Dünya Şampiyonu oldu.

2013 yılında Azerbaycan kickboksu R1 World Belt uğruna rakibi Vitaliy Soroka’yı yendi ve Rusya’nın Rostov kentinde düzenlenen Dünya Şampiyonu oldu.  2014 yılında IPCC kickboks yarışmalarında Fas’tan rakibi mağlup etti ve yine dünya Şampiyonu unvanını aldı, dünya kuşağını kazandı.

2014 yılında kickboks Rumen rakibini yenerek ulusal lider Haydar Aliyev’in Viyana’da 90. yıldönümüne adanmış bir turnuvada ‘Haydar Aliyev Kemeri’ aldı.

2017 yılında üçüncü sırada yer aldı Wushu-Sanda de 4 İslami Dayanışma Oyunları içinde Bakü’de , Azerbaycan. 2018 yılında Moskova’da ACB KB profesyonel kickboks turnuvasına katıldı . Çeçen rakip kickboksunu Rusya’dan yendi . Parviz Abdullayev dünya şampiyonu oldu ve ilk kez ACB dövüş kemeri verildi. Parviz Abdullayev, Glory , Kunlun Fight ve ACB tarafından düzenlenen dövüşlere katıldı. Parviz’in antrenörü 2 kez Dünya Şampiyonu Fizuli Musayev’dir ve Mehman Umudov’un kişisel antrenörüdür.

SURVİVOR 2020 YARIŞMACILARI ÜNLÜLER KADROSU

Parviz Abdullayev dışında 2020 Survivor yarışmacıları ünlüler kadrosunda yer alan diğer isimler ise şöyleydi:

Barış Murat Yağcı
Mert Öcal
Şaziye İvegin Üner
Uğur Pektaş
Sercan Yıldırım
Derya Can Göçen
Parviz Abdullayev
Aycan Yanaç
Elif Yıldırım Gören
Tuğba Melis Türk
Ersin Korkut