Son Dakika

“İlişkilerimiz düşmanlara korku salıyor”

Bakü’de Türkiye-Azerbaycan ortaklığına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Sarıeroğlu, “En üst seviyede olan ilişkilerimiz dostlarımıza güven, düşmanlarımıza korku salıyor” dedi.

“İlişkilerimiz düşmanlara korku salıyor”

Bakü’de, Türkiye-Azerbaycan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıkları Ortak Daimi Komisyonu 9. Toplantısı’nda çalışma ve sosyal güvenlik alanlarında iş birliklerini geliştirmeyi öngören protokol imzalandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Sarıeroğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, iki ülkedeki iş gücü piyasalarındaki işsizlerin, iş gücü piyasasına girmek isteyenlerin mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi için eğitim faaliyetlerinin yapılması, elektronik istatistik altyapıların oluşturulması konularında tecrübe paylaşımı, iş gücünün her iki ülkede de karşılıklı olarak hayatlarının kolaylaştırılması konusunda adımların atılması gibi maddelerin yer aldığını söledi.

KARDEŞLİĞİMİZ DAİM OLSUN

Sarıeroğlu, “Her konuda güçlü bir ilişki seviyesi var. Bunları önümüzdeki dönemde projelendirerek, istişare ve dayanışmamızı çalışma hayatının her alanında artırarak daha faydalı sonuçlar elde etmek için adımlarımızı güçlü şekilde atacağız. En üst seviyede olan ilişkilerimiz dostlarımıza güven, düşmanlarımıza korku salıyor. Birlikteliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun” ifadelerini kullandı.

İŞBİRLİĞİ ÜST SEVİYELERE TAŞINACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Selim Müslümov, ise iki ülke arasındaki ilişkilerin yüksek düzeyde olduğunu belirterek, çalışma ve sosyal güvenlik alanındaki iş birliklerini daha üst seviyelere taşımak istediklerini vurgulayarak, “İki ülkenin çalışma piyasaları birbirine açık. Bazı ufak sorunlar var, fakat bu sorunlar da yakın zamanda giderilecek. Çalışma piyasasının düzenlenmesi, kayıt dışılık oranının azaltılması, sosyal güvenlik sisteminin geliştirilmesi, tecrübe paylaşımı gibi konularda iş birliğini geliştireceğiz” dedi.

Yorumlar