Son Dakika

Kırgızistan’ı “FETÖ” tehlikesine karşı uyardı

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e giden Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, ülkedeki muhataplarını FETÖ konusunda uyardıklarını söyledi.

Kırgızistan’ı “FETÖ” tehlikesine karşı uyardı

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini yürüten Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Bişkek’teki temaslarının sonunda üniversite bünyesindeki Manas Radyosu’nun canlı yayın konuğu oldu.

Türkiye ile Kırgızistan arasında eğitim alanındaki ilişkileri değerlendiren Tekin, Kırgızistan’da FETÖ’ya bağlı okulların bulunduğunu hatırlatarak, hükümetin FETÖ konusunda tedbirli olması gerektiğini ifade etti.

“MUHATAPLARIMIZI UYARIYORUZ”

MEB Müsteşarı Tekin, Kırgızistan’da muhataplarına “Türkiye’de FETÖ ile yaşadıklarımızı dostlarımıza anlatıyoruz, bu tehlike konusunda uyarıyoruz” dedi. Tekin, Bişkek’teki ziyareti kapsamında muhataplarına FETÖ’yü anlatırken onları, “Uluslararası yapıların maşası olan bu grup, uzun yıllar boyunca sinsice kamu otoritesi içerisinde yapılandı. Özellikle okul ve dershaneler üzerinden adam yetiştirerek sistem içine sokuldu. Kendisini sistemi ele geçirecek güçte hissettiği anda çok kanlı darbeye girişti. Bu, seçilmiş siyasal iktidarı gasbetme yoludur” şeklinde bilgilendirdiğini aktardı.

“BİZİM DOSTLUĞUMUZ BAKİDİR”

Kardeş ve dost ülke Kırgızistan’dan FETÖ konusunda uyarıların dışında herhangi bir talepte bulunmadıklarını belirten Tekin, “Bize imkan verirlerse bize bu konuda destek olurlarsa biz burada ihtiyaç duyulan okul açabiliriz. Talep gelmezse de saygıyla karşılarız. Bizim dostluğumuz bakidir. Türkiye ile dost ve müttefik olan ülke hükümetlerin içişlerine karışmak gibi çaba içinde değiliz. Türkiye’de siyasi iktidar olarak FETÖ ile yaşadıklarımızı dostlarımıza anlatıyoruz, bu tehlike konusunda uyarıyoruz” mesajını verdi.

Yorumlar