Son Dakika

Türkiye’ye karşı çıkanlar “Hocalı” katliamını desteklemişti!

Sakarya Erenler ilçesindeki Hocalı Parkı ve Anıtı açılışına katılan Paşayeva, Afrin'de Türkiye'nin terörle mücadelesine iki yüzlülük ve çifte standart uygulayanların zamanında da Hocalı Katliamı'nı yapan zihniyete destek verdiğini belirtti.

Türkiye’ye karşı çıkanlar “Hocalı” katliamını desteklemişti!

Sakarya Erenler ilçesindeki Hocalı Parkı ve Anıtı açılışına katılan Azerbaycan Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi Üyesi Ganire Paşayeva, “Avrupa bugün Afrin’de, o bölgelerde terörle mücadelede Türkiye’ye nasıl iki yüzlülük ve çifte standart uyguluyorsa o zaman da (Hocalı Katliamı) o işgalci zihniyete destek verdiler” dedi.

Bugünlerde birlik ruhuna ihtiyaç duyulduğuna, Hocalı’da işgalci Ermenistan tarafından vatandaşlarının katledildiği sırada, Batı’nın ses çıkarmadığını hatırlatan Paşayeva, “O işgalci zihniyet dün Hocalı’da bunu yapıyordu. Şimdi de Ermenistan’a döndüklerinde Ermenistan ve PKK terör örgütü bayrakları ile heyetle uğurluyorlar” ifadelerini kullandı.

“İKİ DEVLET BİR MİLLET”

Paşayeva, Batı ve Avrupa’nın bugün Türkiye’nin terörle mücadelesinde çifte standart uyguladığını ve iki yüzlü davrandığını vurgulayarak, “Onun için bizim daha güçlü birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Çok şükür Azerbaycan ve Türkiye bir millet iki devlet olarak bu birliği gösteriyoruz. Bu İslam birliğinin güçlenmesi hepimiz için çok önemli. Bu sebeple bu parkın açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu park Karabağ ve Hocalı’yı çocuklarımıza hatırlatacak”

“UYUYAN DEV UYANDIRILDI”

AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, Türk dünyasının bir dönem büyük sıkıntılar ve acılar yaşadığını ancak bu acılar etrafında kenetlendiğini , “Kenetlenmeye de devam ediyoruz. Uyuyan dev uyandırıldı, şimdi bu uyuyan dev dünyada iyi işler yapacak ve Türk dünyası bundan böyle acılara değil sevinçlere tanıklık edecek, sevinçleri ve başarıları paylaşacağız” vurgusunu yaptı.

Yorumlar