Son Dakika

"Afrin'deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız"

Fırat Kalkanı Harekatı ile terör koridorunun tam ortasından bıçak keser gibi atıldığını ifade eden Erdoğan, "Bir gece ansızın vurduk. İdlib operasyonuyla bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin'deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız." şeklinde konuştu.

"Afrin'deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ'da AK Parti kongresine katıldı.

Amerika seni kapıya koyacak

Erdoğan kongrede yaptığı konuşmada FETö elebaşı Gülen'e yönelik, "Ne işin var Pensilvanya'da? Hadi sıkıyorsa buraya gel." ifadelerini kullanarak, "ABD de seni bir yere kadar taşır Feto, bunu bilesin. Amerika senin kapıya koyacak. O zaman da kaçacak delik arayacaksın. Sen kaçacaksın biz de seni kovalayacağız." şeklinde konuştu.

Başlarına yıkacağız

Fırat Kalkanı Harekatı ile terör koridorunun tam ortasından bıçak keser gibi atıldığını ifade eden Erdoğan, "Bir gece ansızın vurduk. İdlib operasyonuyla bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin'deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız. Münbiç'te bize verilen sözler tutulmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

'Tepesine kendi ülkenizin bayrağını dikince hakikatler ortadan kalkmıyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Teröristin üzerine üniforma giydirince, barındığı binanın tepesine de kendi ülkenizin bayrağını dikince hakikatler ortadan kalkmıyor. Bölgeye getirilen binlerce tır ve uçak dolusu silahın bir kısmı daha şimdiden karaborsada satılmaya, bir kısmı da bize karşı kullanılmaya başlandı." diye konuştu.

'Bir haftayı bulmaz nasıl darmadağın edeceğimizi görecekler'

Erdoğan, "Yılanla yatağa giren neticelerine katlanır. Amerika kendini kaldırıp ve kandırıp yılan çukuruna atmakta bu kadar ısrarcıysa kendisi bilir. Biz, kendi başımızın çaresine bakarız. Bir araya toplayıp ordu kurduklarını sandıkları çapulcuları Allah’ın izniyle, bir haftayı bulmaz, nasıl darmadağın edeceğimizi görecekler." ifadelerini kullandı.

Tek bir çakıl taşını kimseye kaptırmayız

Yapılan operasyonlarla Cerablus'tan El Bab'a kadar 3 bin DAEŞ'lİ teröristin imha dildiğini ifade eden Erdoğan, "Yarın gerekiyorsa 3 bin teröristi daha imha ederiz. Öyle veya böyle biz bu fitne çukurunu kapatmakta kararlıyız. Bu mücadelede karşımızda yer alacak olanlar dönüp kendilerine bir baksınlar. Bu devletin tek bir çakıl taşını, milletin tek bir evladını kimseye kaptıracak değiliz." şeklinde konuştu

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Yerli ve milli duruş sahipleri saflarını sıklaştırıyor

Sayın Bahçeli'nin destekleme kararını açıklamış olması da dayanışmanın milli mutabakatın ne denli güçlü olduğunun işaretidir. Bu ümmetin birliği çok önemli. Yerli ve milli duruş sahiplerinin saflarını sıklaştırması bakımından önemli. Partili kardeşlerimden ricam birliğimizden, kardeşliğimizden en küçük taviz vermemeleri.

Kendilerince birtakım aktörleri sahaya sürmeye başladılar. Bunların hiçbiri bizi ilgilendirmiyor.

Hiçbir gücün önünde eğilmedik

AK Parti Elazığ 6. Olağan İl Kongresi öncesinde Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonu önünde toplanan vatandaşlara hitap eden Erdoğan, bu güzel havada bu güzel tabloda Elazığlılarla bir arada olduklarını söyledi.

"Ne mutlu bizlere. Şu an salon tıklım tıklım dolu. Sevgili kardeşlerim bunu unutmayın, beşer planında bugüne kadar hiçbir gücün önünde eğilmedik. Biz sadece ve sadece Rabbimizin huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz. Başka bir güç karşısında asla." diyen Erdoğan, bu topluluğun aynı idrak, aynı şuur içerisinde olduğuna inandığını belirtti.

Erdoğan, yola bu şekilde devam edileceğini vurgulayarak, bundan asla taviz verilmeyeceğini dile getirdi.

Bu yolculukta bir özellik olduğuna işaret eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bir, tek millet. Bölünmeyeceğiz, ayrışmayacağız. İki, tek bayrak. Bayrağımızı asla kimseye kaptırtmayacağız. Rengi şehidimizin kanının rengi, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin ta kendisi. Üç, bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. 780 bin kilometrekare ile vatanımızı da böldürtmeyeceğiz. O hani birileri geliyor da yok 'paralel devlet' yok 'şurayı böleceğiz filan.' Asla. Buna tevessül edenler karşısında evelallah askerimizi, polisimizi, güvenlik korucularımızı, hepsinden öte jandarmamızı ve milletimizi bulurlar. Ve dört, tek devlet. Bizim Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devletimiz var mı? 'Paralel devlet' yok 'şu devlet' yok 'bu devlet'. Ne devleti be? Tek devlet, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve inşallah rabiamız bizim unsurlarımızdır. Rabiamızı hep beraber söyleyeyim. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İnşallah bununla bu yolculuğa devam edeceğiz ve bizi bölemeyecekler. Onun için de bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız."

Allah'tan bu birliği devam ettirmesini dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birbirimizi menfaat için değil sadece Allah için seveceğiz. Yolumuz açık olsun, geleceğimiz aydınlık olsun." ifadesini kullandı.

Erdoğan'ın konuşması sırasında alanı dolduran vatandaşlar, sık sık "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganları attı.

 

Yorumlar