Son Dakika

Bakan Kaya şehit ailelerini ziyaret etti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Antalya İl Başkanlığı'nın Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı öncesinde Antalya'daki iki şehit ailesini ve bir de çocuk evini ziyaret etti.

Bakan Kaya şehit ailelerini ziyaret etti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Antalya İl Başkanlığı'nın Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı öncesinde Antalya'daki iki şehit ailesini ve bir de çocuk evini ziyaret etti. Trabzon'da bölücü terör örgütü PKK tarafından düzenlenen, Eren Bülbül ve Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik'in şehit olduğu hain terör saldırısıyla ilgili konuşan Bakan Kaya, "Eren, bize 15'liklerin hala devam ettiğini, nasıl 15 Temmuz'da da çocuk şehitlerimiz, gencecik çocuklarımız şehit düştüyse Eren de bu vatan için canını korkmadan veren yavrularımızın olduğunu tekrar gösterdi" dedi.

Bakan Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak olan AK Parti Antalya İl Başkanlığı'nın İl Danışma Meclisi toplantısı öncesinde Antalya'daki iki şehit ailesini ve bir de çocuk evini ziyaret etti. 

İlk olarak 15 Temmuz darbe girişi sırasında Ankara'da şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'ın annesi Meltem ve babası Zeki Kılınç'ın evini ziyaret eden Kaya, aileye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın selamlarını iletti. 

Kaya, burada aileyle, CHP Antalya Milletvekili Akaydın'ın 15 Temmuz şehitleri ile ilgili sözleri ve Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit düşen Eren Bülbül'le ilgili sohbet etti.

"15 TEMMUZ'DA VERİLEN MÜCADELEYİ GÖRMEZDEN GELİYORLAR"

Bakan Kaya, "Gerçekten CHP'de Akaydın'ın arkasında duran zihniyet maalesef bu milletin 15 Temmuz'da verdiği mücadeleyi aslında ne kadar görmezden geldiklerinin bir işaretidir." diye konuştu. 

Bunun üzerene şehit annesi Meltem Kılınç, CHP'deki bu zihniyete anlam veremediklerini belirterek, konuyla ilgili Akaydın hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

Bakan Kaya daha sonra, iki gün önce Trabzon'un Maçka ilçesinde şehit düşen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün, Türkiye'deki 80 milyonu bir araya getirdiğini ifade etti. 

"BU VATAN İÇİN CANINI KORKMADAN FEDA ETTİ"

Çanakkale Savaşı'nda 15 yaşında 70 bin çocuğun şehit düştüğünü anımsatan Kaya, "Eren, bize 15'liklerin hala devam ettiğini, nasıl 15 Temmuz'da da çocuk şehitlerimiz, gencecik çocuklarımız şehit düştüyse Eren de bu vatan için canını korkmadan veren yavrularımızın olduğunu tekrar gösterdi. Ona da bütün şehitlerimizle birlikte Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

Daha sonra bir çocuk evine geçerek, çocuklarla sohbet eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, ardından Hakkari'deki polis aracına yapılan bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru Serkan Çölkesen'in annesi Zehra, babası Bayram Çölkesen'in evini ziyaret gitti.

Burada da aileyle bir süre sohbet ederek şehitler için dua okuyan Kaya, daha sonra EXPO 2016'daki programa katılmak üzere şehit ailesinin evinden ayrıldı.

Yorumlar