Son Dakika

Balıkesir'deki orman yangını kontrol altına alındı

Balıkesir'de bir evde çıkan yangın şiddetli rüzgarında etkisiyle ormanlık alan sıçradı, müdahale eden ekiplerin yoğun çabası sonucunda yangın kontrol altına alındı. Yetkililer zarar gören vatandaşların mağduriyetini gidermeye çalışıyor.

Balıkesir'deki orman yangını kontrol altına alındı

Balıkesir Dursunbey'de bir evde çıkan yangın kısa sürede rüzgarında etkisiyle ormanlık alana geçti. İtfaiye ve AFAD ekiplerinin yoğun uğraşları sonucunda yangının kontrol altına alındığının bilgisi aktarıldı. Çok sayıda evin çeşitli çaplarda hasar aldığı yangında 63 hektar alan kül oldu.

Balıkesir'de korkutan yangın: Ev yangını ormanlık alana sıçradı!

 

Yangının çıktığı Karapınar Mahallesi'ne gelen AFAD ekipleri bölgede incelemelerde bulunarak hasar tespit çalışmalarına başladı.

UEDAŞ çalışma yürütüyor

Yangında zarar gören 7 elektrik direğinin değiştirilmesi ve mahalleye yeniden enerji verilmesi için UEDAŞ yetkilileri de çalışmalarına devam ediyor.

Bölgeye yangın başladığı sıralarda desteğe gelen Büyükşehir Belediye ekipleri mahalleliye su ve kumanya dağıtımında bulundu. Bu sabah saatlerinden itibariyle halka ve personele kumanya dağıtıldığı vurgulandı. Öte yandan yangın söndürme işlemlerine katkıda bulunan orman personeline zehirlenmeye karşı ayran dağıtıldığının bilgisi aktarıldı. 

Bölgede her ihtimale karşı bazı arazöz ve iş makinelerinin bulunduğu da aktarıldı.

 

Yorumlar