Son Dakika

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: Sanal dünyanın esiri değil, efendisi olun

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, gençlerin önündeki en büyük engelin tembellik olduğuna işaret ederek, internetten kolay ulaşılan bilgilerin toplumlara ve ülkelere göç sağlamadığını belirtti ve gençlere mesaj gönderdi: Sanal dünyanın esiri değil, efendisi olun…

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: Sanal dünyanın esiri değil, efendisi olun

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Uludağ Üniversitesi (UÜ) 2017-2018 Akademik Yılı açılış töreninde konuşma yaptı.

Çavuşoğlu, gençlerin kişisel gelişimindeki en büyük engelin tembellik olduğunu belirttiği konuşmasının devamında gençlere internet kullanımında tavsiyede bulunarak “Sanal dünyanın esiri değil, efendisi olun. Aksi halde telafisi mümkün olmayacak bir teknoloji mağduriyetiyle karşılaşabiliriz” dedi.

GENÇLERE “TEKNOLOJİ KULLANIMI” UYARISI

İnternet üzerinden kolay ulaşılan bilgilerin toplumlara ve ülkelere göç sağlamadığını belirten Çavuşoğlu gençlere, “sanal alemin esiri değil, efendisi olun” uyarısında bulundu. Gençlerin sosyal medyaya esir olması halinde, teknoloji mağduriyetiyle karşılaşabileceğimizin altını çizen Çavuşoğlu, “Belli bir amaca yönelikse her paylaşımı önemli ancak amaçsız ve hayattaki önceliklerini ihmal ederek, sanal alemde kaybolup giden zamanların büyük bir kayıp olduğunu ifade etmeliyim." diye konuştu.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SANAL ALEMDEKİ ETKİNLİĞİ GÖZ ARDI EDİLMEMELİ”

DAEŞ ve PKK gibi bölücü terör örgütlerinin sosyal medyayı adeta bir silah gibi kullandığını belirten Çavuşoğlu, bu tarz örgütlere karşı teyakkuzda olmamız gerektiğinin altını çizdi.

Yapılan paylaşımlarla istemeden de olsa terör örgütlerinin eline koz verilebileceğine dikkat çeken Çavuşoğlu, “Terör örgütlerinin sanal alemdeki etkinliğini göz ardı etmemeliyiz. Yaptıkları her eylemle insanlığa ve İslam'a büyük zararlar veren eli kanlı çetelerin, değerlerimizin içini boşaltan akılların gençlerimizi ve geleceğimizi çalmasına asla müsaade etmemeliyiz." ifadesini kullandı.

 

 

Yorumlar