Son Dakika

Başbakan Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na "Afrin" tepkisi: Sen kimden yanasın?

Başbakan Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin “Afrin merkeze girilmesin” yönündeki açıklamasına “Hangi akla hizmet ediyorsun? 'Afrin'e girmeyin' diyorsun. Kimden yanasın? Çık da söyle." sözleriyle tepki gösterdi.

Başbakan Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na "Afrin" tepkisi: Sen kimden yanasın?

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Erzincan 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Dün olduğu gibi bugün de vatanımızı, sınır boylarımızı korumak mecburiyetinde olduğumuzu söyleyen Başbakan Yıldırım, "100 yıl evvelki kurtuluş mücadelemiz neyse 15 Temmuz mücadelemiz de odur. Çanakkale'deki mücadelemiz neyse Afrin'deki mücadele de odur. Bundan sonra başka yerdeki mücadele de aynı şekilde devam edecektir." ifadelerini kullandı.

"Sen hangi akla hizmet ediyorsun?"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Afrin merkeze girmeyelim" yönündeki açıklamasına sert tepki gösteren Yıldırım, "Kimse caz yapmasın. Ey Kılıçdaroğlu, sen hangi akla hizmet ediyorsun? 'Afrin'e girmeyin' diyorsun. Bu nasıl mantık? Yedi düvelin desteklediği terör örgütleri PKK/PYD-YPG/DEAŞ, al birini, vur ötekine, açıkça devletimize, milletimize kafa tutuyor. Kimden yanasın? Çık da söyle." dedi.

"Sen belediye başkanının evine sığınırken, Cumhurbaşkanımız meydanlardaydı"

Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik "korkak" açıklamasına da değinen Yıldırım,"Hadi oradan haddini bilmez. 15 Temmuz'da tankların arasından sıvışıp belediye başkanının evine sığınırken, Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım meydanlardaydı. Alçaklara karşı mücadele ediyordu. Kim korkak? Kim korkak değil, bu millet en iyisini bilir." ifadelerini kullandı.

"Sınırlarımıza yönelik tehditler anında yok edilecek"

Başbakan Yıldırım, sınırlarımıza yönelik tehditlerin anında yok edileceğini belirterek, sınırlarımızda devlet kurma hevesinde olanların, bu heveslerinin kursağında kalacağını vurguladı.

ABD'ye PYD tepkisi: Bu yol karanlıktır, bu yol çıkmaz sokaktır

Güney sınırlarımızda terör örgütü PYD'yi silahlandırarak terör koridoru kurmak isteyen ABD'ye tepki gösteren Yıldırım, "Amerika, terör örgütleriyle iş tutarak nereye varmak istiyorsun? Bu yol karanlıktır, bu yol çıkmaz sokaktır. Hala bu yanlıştan dönmek için zamanın vardır. Artık şu canilere, insanları gözünü kırpmadan öldüren bu alçaklara destek olmayı, silah vermeyi bırak." ifadelerini kullandı.

"Devletimizi ne pahasına olursa olsun savunmaya devam edeceğiz"

Başbakan Yıldırım, "Herkes şunu iyi bilsin ki vatanımızı, milletimizi, devletimizi ne pahasına olursa olsun savunmaya devam edeceğiz. Bizim, hiç kimsenin toprağında gözümüz yok. Ne var ki hiç kimsenin zulmüne de rıza gösteremeyiz." şeklinde konuştu.

DEAŞ bittiyse niye daha fazla silah gönderiyorsunuz?

AK Parti Olağan İl Kongresi öncesi vatandaşlara hitap eden Başbakan Yıldırım, "ABD yönetimi diyor ki 'Bizim, Suriye'de terör örgütleriye kurduğumuz ilişki bir tercih değil, bir mecburiyet.' Bu ne demek? Bu, bizim lisanımızda 'Özrü kabahatinden büyük' demek. Şimdi DEAŞ bitti, DEAŞ bitince mecburiyet bitti mi? Bitti. O halde niye devam ediyorsunuz? Niye daha fazla silah gönderiyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

“Bu sefer sert kayaya çarptınız”

Başbakan Yıldırım, eli kanlı teröristleri işaret ederek, "Bu sefer sert kayaya çarptınız. PKK, PYD, YPG, sırtınızı sıvazlayanlara güvenmeyin. Güvendiğiniz dağlara kar yağması yakındır." dedi.

 

Yorumlar