Son Dakika

Başbakan Yıldırım: Türkiye'ye karşı yapılacak saldırılar misliyle karşılık bulacaktır

Başbakan Yıldırım: Türkiye'ye karşı yapılacak saldırılar misliyle karşılık bulacaktır

Partisinin Aksaray 6. İl Kongresi'nde konuşan Başbakan Yıldırım, Suriye'de terör gruplarının birlik olduğunu belirterek, "Suriye'nin kuzeyindeki, Afrin'deki, Kobani'deki, Ayn el-Arap'taki terör grupları ülkemizi taciz ediyor, saldırıda bulunuyor." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da "Bir haftaya görecekler" diye sinyalini verdiği Afrin'e olası operasyona değinen Yıldırım, "Türkiye'ye karşı yapılacak her türlü saldırı, ister içeriden olsun ister dışarıdan olsun, misliyle karşılık bulacaktır. Bu ülkenin huzurunu bozanlara asla fırsat verilmeyecektir." ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Aksaray 6. İl Kongresi'nde konuştu. İsim vermeden YPG/PYD'ye verdiği destek üzerinden ABD'yi eleştiren Yıldırım, "Unutmayalım dış güçler ülkemiz üzerindeki emellerinden vazgeçmediler, vazgeçmeyecekler. Bugün iplerini ellerinde tuttuğu Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'deki, Kobani'deki, Ayn el Arab'daki terör grupları ülkemizi taciz ediyor, saldırıda bulunuyor" ifadelerini kullandı.

"Her türlü saldırı misliyle karşılık bulacak"

Başbakan Yıldırım, Suriye'nin kuzeyindeki terör grupları ülkemizi taciz ettiğini, saldırıda bulunduğunu belirterek, "Şunu herkes iyi bilmelidir. Türkiye'ye karşı yapılacak her türlü saldırı, ister içeriden olsun ister dışarıdan olsun, misliyle karşılık bulacaktır. Bu ülkenin huzurunu bozanlara asla fırsat verilmeyecektir." dedi.

"ABD yargıçları FETO'nun güdümüne girmiş"

ABD'de görülen Hakan Atilla davasına ilişkin konuşan Başbakan Yıldırım, "Bugünlerde Amerika’da bir dava görülüyor. Komik bir dava. Komik olduğu kadar hukuki dayanaktan da yoksun bir davayı hep ibretle izledik. ABD yargıçları adeta Feto elemanlarının neredeyse güdümüne girmiş. Onların istediği gibi hareket ediyorlar. Sizin oyunlarınız bize sökmez. Kendi hukuk sisteminize verdiğiniz zararla kalırsınız." ifadelerini kullandı.

"Tuzakları er geç başlarına geçecektir"

Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ve terörün her türüyle mücadele edebilecek kabiliyete sahip olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, "En vahşi terör saldırılarında dahi hukukun içinde kalarak mücadeleyi veren ender ülkelerden biridir. Bize tuzak kurmaya çalışanların bu tuzakları er geç başlarına geçecektir. Bütün bu maksatlı girişimler, Türkiye’nin 2023, 2053, 2071 hedef ve vizyonuna yürümesine engel olamayacak." şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu'na Ege adaları yanıtı

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Benim sözüm var, adaları geri alacağım" dediğini ve "Adalar bizim mi, Yunanistan'ın mı?" diye sorduğunu belirterek, "Sen o soruyu bize soracağına git de zamanında bu adaları teslim edenlere sor. Bu adalar ne zaman teslim edildi oraya? Onun hesabını git de bu adaları onlara teslim edenlere sor. Ağzımı açtırma bak, konuştum mu altından kalkamazsın" dedi.

"Afrin'deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız"

 

 

 

Yorumlar