Son Dakika

Başbakan Yıldırım: Yarın kara unsurlarımız devreye girecek

Başbakan Yıldırım ve MHP lider Bahçeli, ortak basın toplantısı düzenledi. Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk aşamasının TSK hava unsurlarıyla gerçekleştirildiğini, hedeflerin tamamına yakının tahrip edildiğini belirten Yıldırım, "Yarın gelişmelere göre kara unsurlarımız da devreye girecek." dedi.

Başbakan Yıldırım: Yarın kara unsurlarımız devreye girecek

Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. 

Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin Afrin'deki terör örgütü unsurlarının temizlenmesi ve bölgede barış ve huzurun sağlanması amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "İlk aşaması TSK hava unsurlarıyla gerçekleştirilmiş, hedeflerin neredeyse tamamına yakını tahrip edilmiştir. Yarın itibarıyla gelişmelere göre kara unsurlarımız da gerekli faaliyetleri icra edecektir." ifadelerini kullandı.

"Yapılan iş; terör faaliyetlerini ortadan kaldırmaktır"

"Türkiye Cumhuriyeti'nin hedefi asla ve asla Suriye'nin toprak bütünlüğüne halel getirmek değildir." diyen Yıldırım, "Yapılan iş; güney sınırımızdan, Suriye'nin kuzeybatısından son üç yıl içerisinde ülkemize ve Fırat Kalkanı sahasına yapılan tacizler ve buradaki kayıplar, ayrıca sınır illerimizde yaşayan sivillere yönelik atakları, terör faaliyetlerini ortadan kaldırmak, bunun yanı sıra da Afrin'de yaşayan Arap, Kürt, Türkmen kardeşlerimizi terör örgütlerinin baskısından, zulmünden kurtarmak bu harekatın önemli hedeflerinden bir tanesidir." diye konuştu.

Son üç yıldan beri bölgede terör örgütünün adeta zulüm seviyesinin arttığını ve bölgeden 350 bin insanın göç ettiğini hatırlatan Başbakan Yıldırım, "Ülkemize 350 bin Kürt kardeşimiz gelip canlarını kurtararak burada yerleşmiştir. Dolayısıyla terör örgütünün 'Afrin'de Kürtleri yok etmeye yönelik bir operasyon yapılıyor' gibi kara propagandalarının asla ve asla gerçekle alakası yoktur. Yapılan operasyon, Kürtleri de Arapları da masum insanları da bu eli kanlı, bölücü terör örgütünün zulmünden kurtarmaktır." şeklinde konuştu.

Bahçeli'nin açıklamaları:

"İyi planlanmış bir operasyon"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Bu operasyon çok yönlü değerlendirildiği vakit çok önemli bir operasyondur. Adı dahi anlamlıdır, kapsamı dahi anlamlıdır. Bir yönüyle diplomasi, bir yönüyle Silahlı Kuvvetler, bir yönüyle de kamuoyunun oluşturulması konusunda iyi planlanmış bir operasyon olduğu dikkat çekmektedir." ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
 
 

 

 

Yorumlar