Son Dakika

Başbakan Yıldırım'dan CHP'ye: Adalet diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiniz!

CHP'nin “SİHA’lar sivilleri vuruyor” sözlerine tepki gösteren Yıldırım, "Ne yazık ki, hala teröre destek verme alışkanlıklarının devam ettiğini görüyoruz. Siz bu lafları edeceğinize önce adalet diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın da ondan sonra konuşun" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım'dan CHP'ye: Adalet diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiniz!

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, ATO Congresium'da AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca "Medeniyetimizi Yaşatan Dünyayla Yarışan Şehirler" temasıyla düzenlenen "Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"ndaki konuştu.

Yaptığı konuşmada 81 ilde AK kadroların halkın gönlünde olduğunu ifade eden Yıldırım, Güneydoğu’da kayyımdan önceki belediyelerin teröre destekleri ile halkın huzuruna göz diktiklerini belirtti. Güneydoğu’da ki görevlendirmeler ile çocukların gelecek için ümitlerinin yeşerdiğini ifade etti. CHP’nin SİHA sözlerini ise sert bir şekilde tepki gösteren Yıldırım, Siz bu lafları edeceğinize önce adalet diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın da ondan sonra konuşun.” Şeklinde konuştu.

81 ilimizde elhamdülillah varız

“81 ilimizde AK kadrolar olarak elhamdülillah biz varız.” diyen Yıldırım, “7 bölgede biz varız. 780 bin kilometre kare vatan toprağının her vatandaşında biz varız. 80 milyon vatandaşın dertleriyle dertleniyoruz, sorunlarına çözüm üretiyoruz.” dedi AK Partili belediye başkanlarının halka hizmet, hakka hizmet şiarıyla çalıştığına dikkat çeken Başbakan Yıldırım, “921 ilçenin 589'u, 395 beldenin 247'sinde işin ehli belediye başkanlarımız görev başında. İfadelerini kullandı. “Toplamda 884 belediye AK Parti'nin belediye başkanları tarafından yönetiliyor. Bu güzel bir tablo ama ben inanıyorum ve güveniyorum ki, önümüzdeki seçimlerde bu tabloyu daha da zenginleştireceğiz, büyüteceğiz”dedi.

Güneydoğuda çocukların ümitleri yeşerdi

Güneydoğu’da kayyımdan önce görev yapanların  Belediyelere ait araç, gereç, iş makinaları, yöre halkının can güvenliğine ve huzuruna kastedecek yollarda kullanıldığını belirten Yıldırım, “ Şimdi Allah'a şükür belediyelerin bir kuruşu terör kaynağına gitmiyor. Şehirlerin, beldelerin imarı ve güzelleşmesi için harcanıyor. Batman, Cizre'de çocuklarımız taş atmıyor. Top sahalarında oyun oynuyorlar, park bahçelerde geziniyor, kitap okuyorlar. Gelecek için ümitleri yeşerdi.”şeklinde konuştu.

Adalet diye kimin koluna girdiniz

CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun “SİHA’lar sivilleri vuruyor” sözlerine tepki gösteren Yıldırım, “Ne yazık ki, hala teröre destek verme alışkanlığının devam ettiğini görüyoruz. Neymiş, SİHA'ya karşılarmış! Niye karşısınız? Vatandaşın hayatına kasteden, yol medeniyettir diye yol yaparken alçakça öldürülen işçilere sesi çıkmayanların, polise, korucuya, askere, jandarmaya gözünü kırpmadan silah doğrultan alçakları teknolojinin verdiği imkanlarla bertaraf ederken niye karşı çıkıyorsunuz? Siz bu lafları edeceğinize önce adalet diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın da ondan sonra konuşun.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar