Son Dakika

BBP'den Afrin operasyonuna destek

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, hükümetin Suriye politikasını desteklediklerini ve olası bir Afrin operasyonunun da doğru bir adım olacağına dikkat çekerek, “Türkiye bunları yapmak zorunda ve şu anda yapıyor, biz de destekliyoruz” dedi.

BBP'den Afrin operasyonuna destek

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin kuruluşunun 25. yılı etkinliği kapsamında Sivas'ta Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongrede yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın değindiği Afrin operasyonuna ilişkin açıklamada bulundu. 

Suriye politikasında doğru adımlar atıldığını ve Fırat Kalkanı Harekatı, İdlib Operasyonu'nun doğru bir adım olduğunu belirten Destici, "İnşallah önümüzdeki günlerde gerçekleşecek Afrin Operasyonu doğru bir adım. Türkiye bunları yapmak zorunda ve şu anda yapıyor, biz de destekliyoruz." ifadelerini kullandı.

BBP’den milli ittifaka tam destek

BBP'nin eli hep "evet"e bastı

Sistemin değişmesi adına atılan büyük değişikliklere mecliste olduğu dönemde mecliste, olmadığı dönemlerde halk oylamalarının tamamında Büyük Birlik Partisi'nin "evet" dediğine dikkat çeken Destici, "Çünkü Büyük Birlik Partisi, sistemin alternatifi olarak kuruldu ve bugün de yine milletinin yanında, devletinin varlığının bekası, milletinin geleceği noktasında dün üzerine düşeni yaptığı gibi bugün de yapmaktadır ve yarın da Allah'ın izniyle yapacaktır." dedi.

"Başlarına yıkarız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Elazığ ve Bingöl'de yaptığı konuşmalarda olası Afrin operasyonuna değinmişti. Erdoğan konuşmasında Fırat Kalkanı Harekatı ile terör koridorunun tam ortasından bıçak keser gibi atıldığını ifade ederek, "Bir gece ansızın vurduk. İdlib operasyonuyla bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin'deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız. Münbiç'te bize verilen sözler tutulmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

"Afrin'deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız"

"Saldırılar misliyle karşılık bulur"

Başbakan Binali Yıldırım ise partisinin Aksaray 6. İl Kongresi'ne katılmış ve yaptığı konuşmada olası Afrin operasyonuna değinerek, "Suriye'nin kuzeyindeki, Afrin'deki, Kobani'deki, Ayn el-Arap'taki terör grupları ülkemizi taciz ediyor, saldırıda bulunuyor. Türkiye'ye karşı yapılacak her türlü saldırı, ister içeriden olsun ister dışarıdan olsun, misliyle karşılık bulacaktır. Bu ülkenin huzurunu bozanlara asla fırsat verilmeyecektir." ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'ye karşı yapılacak saldırılar misliyle karşılık bulacaktır

 

 

Yorumlar