Son Dakika

Bozdağ: İran halkı tuzaklara karşı dikkatli olmalı

İran’da yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, İran halkının kışkırtma ve provokasyonlara, kurulacak tuzaklara karşı dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Bozdağ: İran halkı tuzaklara karşı dikkatli olmalı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, İran'da ekonomik gerekçelerle başlayan fakat hükümet karşıtı protestolara dönüşen gösterilerle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

Bozdağ, "Türkiye, İran’daki olayları yakından takip etmektedir. Türkiye, İran’da huzur, sükun, barış ve istikrarın korunmasını önemsemektedir. İran’ın huzur, sükun ,barış ve istikrarı, İran, İran halkı ve bölgemiz için önemlidir. İran’da meydana gelecek/getirilecek kriz ,kaos ve çatışmaların İran, İranlılar ve bölgeye zarar vereceği aşikardır." ifadelerini kullandı.

İran halkına "tuzak" uyarısı

Bozdağ, İran’da huzur, sükun, barış ve istikrarın korunması için iktidarın ve halkın; kışkırtma ve provokasyonlara; kurulan ve kurulacak tuzaklara karşı dikkatli, basiretli ve sağduyulu hareket etmesinin gerektiğini söyledi.

"Türkiye dış müdahalelerle iktidara gelmeye karşıdır"

Bozdağ, "Türkiye, dış müdahalelerle veya şiddet kullanarak zorla ya da anayasa ve yasaların çizdiği meşru yol dışında başka bir yöntemle iktidara gelmeye de iktidarı değiştirmeye de karşıdır." dedi.

ABD’nin duasına “Âmin” denir mi?

 

 

Yorumlar