Son Dakika

CHP’nin Kudüs istismarı tutmadı!

Başbakan Yıldırım, İİT’nin kararının ardından “Büyükelçilik Kudüs’e taşınsın” teklifiyle prim siyasetine girişen CHP’nin bilgi yoksunu planını bozdu. Başbakan, Türkiye’nin Kudüs’teki temsilciliğinin büyükelçilik düzeyinde olduğunun bilgisini paylaştı.

CHP’nin Kudüs istismarı tutmadı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde gerçekleştirilen İİT zirvesinde Doğu Kudüs Filistin’in başkenti olarak dünyaya ilan edilirken, Siyonist İsrail’i ilk tanıma garabetine imza atmış olan CHP, hükümeti köşe sıkıştırmak için “Büyükelçilik Kudüs’e taşınsın” çağrısıyla istismara kalkıştı. AK Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada hem CHP’nin cehaletini ortaya koydu hemde Türkiye’nin Kudüs davasına ne denli sahip çıktığını anlattı. Türkiye’nin Kudüs Başkansolosluğunda Filistin büyükelçisinin görev yaptığını dile getiren Yıldırım, bunu yapan başka bir Müslüman ülke olmadığına dikkat çekerek, şunları söyledi:

Olay bu kadar net

“Bugün Kudüs Başkonsolosluğu olarak faaliyet gösteren misyonumuz, fiiliyatta Filistin devleti nezdindeki büyükelçi olarak görev yapmaktadır. Kudüs’te ikamet eden büyükelçimiz Filistin nezdindeki büyükelçimizdir. Bizden başka Kudüs’te büyükelçilik seviyesinde Filistin için bir misyon açan yoktur. Olay bu kadar net. İsrail, ister bunu kabul etsin ister etmesin bu gerçek değişmez, bizim kararımız değişmez.”

Kudüs’e sahip çıktık

Yıldırım, Siyonist kuklası Trump’a da verdi veriştirdi. Trump’ın İslam alemini hiçe saydığını belirten Yıldırım, ancak kirli Kudüs hesaplarının tutmayacağını ifade ederek, “Türkiye’yi hesaba katmadan bu bölgede hiç kimse plan proje yapmasın. Hiç kimse bölgemizde kafasına göre iş tutamaz. Hiç kimse 2 milyarlık İslam dünyasına rağmen ‘Ben yaptım oldu’ anlayışıyla hareket edemez. Bütün uluslararası platformlarda Filistin’e, Kudüs’e sahip çıktık, bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi. İİT zirvesini de ele alan Yıldırım, “İşte o zirve de gösterdi ki Kudüs, yalnız değil Filistinliler yalnız değil” diye konuştu.

Yorumlar