Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin’den geri adım atmayacağız

TSK tarafından Afrin'in terör unsurlarından temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'den geri adım atılmayacağını belirterek, "Ne zaman iş biterse, bizim orada durmaya da zaten merakımız yok, çekilmesini biliriz." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin’den geri adım atmayacağız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Ankara Sanayi Odası Ödül Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Bir istiklal ve istikbal davamız vardır. Hudutlarımızın güvenliği ne kadar önemliyse ekonomimiz de o kadar önemlidir. Bugün kahraman güvenlik güçlerimiz sınırlarımızın içinde ve dışında yakın tarihimizin en büyük mücadelelerinden birini yürütüyor. Bir yandan bölücü terör örgütü diğer yandan FETÖ ve irili ve ufaklı pek çok terör oluşumuyla mücadele ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"Bazı yazarlar operasyonu hedefinden saptırıyor"

Milli birlik ve bütünlüğümüzü tehdit eden terör koridoruna Fırat kalkanı ile ilk darbenin vurulduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı yazar çizerler bu operasyonları Kürtlere karşı operasyon diye gösterip hedeften saptırıyorlar. Bizim Kürt vatandaşlarımızla sorunumuz yok. Olay Kürt koridoru meselesi değil, olay terör koridorunu yok etme meselesidir. Böyle bir anlayışı böyle bir yazıyı yazan bu ülkede az çok mürekkep yalamış hele hele askerin içinde görev almış birileri olursa bu bizi ciddi manada üzer. " şeklinde konuştu.

"Bedelini ağır ödüyorlar, ödeyecekler"

"Kürt koridoru, terör koridoru nedir bunu ben anlatacak değilim kendisi anlamalı." diyen Erdoğan, "Suriye'nin kuzeyinde bize karşı yönelmiş tacizler var. Yine Hatay'da oradaki enerji santralinin olduğu yere atılan havanla bir şehidimiz var. Bu mücadelede şehit ve gazilerimiz olacak, bu karşılıksız kalmayacak. Bedelini ağır ödüyorlar, ödeyecekler." ifadelerini kullandı.

"Afrin'den geri adım atmak yok"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin hallolacaktır, geri adım atmak yok, bunu Ruslarla konuştuk. Mutabakatımız var. Diğer koalisyon güçleri ve ABD ile de konuştuk. ABD'yi bir şeye ikna edemedik. Biz kendilerine DEAŞ ile mücadeleyi neden bir terör örgütüyle yapıyorsunuz dedik. Gelin bunu stratejik ortağınız Türkiye ile yapın dedik. Dediler ki bizim generallerimiz bize Türkiye'nin bu işe tahsis ettiği ordu yeterli değil dediler. Sizin generalleriniz size yanlış söylüyor dedik, Trump'a da söyledim ama dinlemediler." dedi.

 

Yorumlar