Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyaya ayar veren bir Türkiye olacağız

AK Parti'nin Bingöl İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünlere oyunları boza boza, kaos senaryolarını yırta yırta gelindiğini ve hiçbir başarının tesadüfen ortaya çıkmadığını belirterek, "Güçlü bir Türkiye bilesiniz ki dünyaya ayar veren bir Türkiye olacaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyaya ayar veren bir Türkiye olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Bingöl İl Kongresi'nde konuştu. Gelinen nokta itibariyle, Türkiye'nin olurunun alınmadığı, Türkiye'nin rızasının gözetilmediği hiçbir girişimin başarı şansı olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin hassasiyetleri hesaba katılmadan atılacak tüm adımlar er ya da geç akim kalmaya mahkumdur. Türkiye, milli güvenliğini ilgilendiren tüm konularda hem masada hem sahada olmaya devam edecek." ifadelerini kullandı.

"Biz, demokraside, adalette, hak ve özgürlüklerde kendimizle yarışıyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, güçlü bir Türkiye'nin dünyaya ayar veren Türkiye olacağına dikkat çekerek, "Dünyanın geri kalanından fazlamız var, hamdolsun eksiğimiz yok. Biz, demokraside, adalette, hak ve özgürlüklerde artık Avrupa veya Amerika ile yarışmıyoruz, kendimizle yarışıyoruz." dedi.

"Hiçbir güç Türkiye'yi bölemez"

"Hiçbir güç Türkiye'yi bölemez. Bu milleti parçalayamaz. Siz bizim yanımızda böyle kararlı durursanız terör örgütleri başarılı olamaz." diyen Erdoğan, "Onların arkalarındaki güçlere rağmen vatan toprağının tek bir parçasını bizden koparamıyorlar." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Bu millet ölüm kusan uçaklara rağmen bağımsızlığından zerre kadar ödün vermemiştir. Son Kudüs meselesinde barış ve istikrarı sağlamak için gerekirse tüm dünyayı ayağa kaldırırız dedik tüm imkanlarımızı seferber ettik."

"Tüm şer şebekelerinin heveslerini kursaklarında bırakacağız"

"Türkiye milli güvenliğini ilgilendiren tüm konularda hem saha da hem masada olmaya devam edecektir. Tüm şer şebekelerinin heveslerini kursaklarında bırakacağız. Toprağa düşen her bir şehidimizin yaralanan her bir gazimizin acılarını bu katil sürülerinin yanında asla bırakmayacağız."

 

Yorumlar