Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nun Enis Berberoğlu ile bağlantısı çıkarsa şaşırmayın

AK Parti İl Dayanışma Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman Focus dergisine verdiği röportajda Türkiye'yi kötüleyen Kılıçdaroğlu'nu sert bir dille eleştirdi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun tutuklu bulunan Enis Berberoğlu ile bağlantısının çıkabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nun Enis Berberoğlu ile bağlantısı çıkarsa şaşırmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da partisinin İl Dayanışma Toplantısında konuştu. Erdoğan, 26 Ağustos'ta düzenlenecek olan Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü kutlamaları için "Tüm gençleri bekliyorum." dedi. Trabzon'daki hain terör saldırısında şehit düşen 15 yalındaki Eren Bülbül'ün ailesiyle görüştüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini söyledi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Alman Focus dergisine verdiği röportajda "Türkiye'de hiç kimse güvende değil" sözlerine de değinen Cumhurbaşkanı, "İçeride olan zat ile Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın." dedi.

"TÜM GENÇLERE MALAZGİRT ÇAĞRISI"

26 Ağustos'ta Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü nedeniyle kutlamalar yapılacağını belirten Erdoğan, "26 Ağustos'ta Malazgirt'teyiz. Tüm gençliğimizi anma törenlerinde beraber bulunmaya davet ediyorum. 2019'a çok kararlı hazırlanmak durumundayız, çok çalışacağız." dedi.

"BU ÜLKEYİ BÖLMEK İSTEYENLERE BU TOPRAKLARI YAŞATMAZ HALE GETİRECEĞİZ"

Trabzon'daki hain terör saldırısında jandarmalara teröristlerin saklandıkları sığınıkları gösterirken şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül hakkında konuşan Erdoğan, "Az önce Eren'in annesiyle görüştüm. Erenler 13 kardeş. Annesi Ayşe hanımın 13 evladı vardı, bir tanesi de Eren'di. Bana dedi ki, 'Siz en az 3 dediğiniz zaman ben yanlış mı yaptım diye düşündüm.' Hiç olur mu, sen Allah'ın ve Resul'ünün emrini yerine getirdin. Sen ne güzel annesin ki, Cennet'i 13 evladınla teminat altına aldın. Bu ülkeyi bölmeye gayret edenlere bu toprakları yaşanmaz hale getireceğiz." dedi.

"AK PARTİ DURAĞANLIKLA DEĞİL, DİNAMİZMLE YOLUNA DEVAM ETMELİ"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partililere seslenerek, "Dünyanın ve Türkiye'nin hızla değiştiği bir dönemde AK Parti'yi durağanlığa mahkum etmeye hakkımız yoktur. Yeni projelerle, sürekli yenilenen heyecanlarla, daima hedef büyüten bir dinamizmle yoluna devam eden yönetici arkadaşlarımız, elbette hizmetlerini sürdürecektir ama partiyi sırtlayıp götürmek yerine, partinin sırtına binmeye kalkanları kenara çekmek de milletimize karşı sorumluluğumuzun gereğidir." diye konuştu.

"FETÖ İLE BAĞLANTILI OLANLARI BARINDIRMAYIZ"

"Partimizin çatısı altında FETÖ ile iltisakı olanları asla barındıramayız." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yol yakınken, nerede FETÖ ile bağlantısı olanlar varsa hemen bize bildirin, anında kapıya koymaya mecburuz." dedi.

"KILIÇDAROĞLU'NUN İÇERİDEKİ ZAT İLE BAĞLANTISI ÇIKARSA ŞAŞIRMAYIN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ana muhalefetin başındaki zat, ülkesinin aleyhine işlediği bir suçtan dolayı halen cezaevinde bulunan milletvekili ile ilgili konunun kendisine kadar ulaşmasından endişe ettiği için şimdiden ön almaya, suyu bulandırmaya çalışıyor. Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha... İçeriden değişik haberler alıyorum. 'Buradan çıktım, çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulunacağım.' diyor içerideki zat."

 

 

Yorumlar