Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kudüs'te büyükelçilik açacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman'da yaptığı konuşmada İİT Zirvesi'nde alınan kararın ardından Filistin'in başkenti olan Kudüs'te Türkiye'nin en kısa sürede büyükelçilik açacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kudüs'te büyükelçilik açacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Karaman İl Başkanlığı Kongresi'nde konuştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, ''Son FETÖ'cü de hukuk önünde hesap verene kadar bu katil sürüsünün peşini bırakmayacağız. Nereye sığınırlarsa sığınsınlar nefesimizi daima enselerinde hissedecekler." dedi.

Kılıçdaroğlu'na gönderme

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"O kişi (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu) Atatürk Havalimanı'nda öyle korktu ki adamları tanklara gittiler onlarla konuştular onlarla anlaştılar. Bay Kemal otomobiline bindi Bakırköy Belediyesi'ne gitti. Oturdu oradan maç seyretmeye başladı çayı kahvesi geldi darbeyi izliyor. Otellere baktık oteller doluydu dedi bizim otel boştu gelseydin."

"Rakka'da DEAŞ ile YPG bir madalyonun iki yüzü"

Rakka'nın DEAŞ'tan alınması amacıyla düzenlenen operasyona değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan"Yüzyıllardır aynı şehirde mahallede barış içinde yaşamış insanlar birbirilerine düşmanlaştırılmak isteniyor. Bunun içinde DEAŞ PKK PYG PYD gibi proje terör örgütleri silah ve mühimmata boğularak adeta palazlandırılıyor. 4 bin TIR'ı aşkın silah Amerika'dan bunlara ulaştırılıyor. Bunları kendilerine söyledim. Bu silaha boğma kimi zaman göstere göstere güya kazaen oluyor. Suriye halkını katleden silahların menşei hiç değişmiyor. Rakka şehrinde sahnelenen kepazelik bu işbirliğinin son örneğidir. Rakka tiyatrosu DEAŞ ile YPG'nin, bir madalyonun iki yüzü olduğunu artık inkarı mümkün olmayacak şekilde ortaya koymuştur. Suriye'de DEAŞ'a 'kaç', YPG'ye 'tut' diyen aynı merkezdir." ifadelerini kullandı.

"Kudüs'e büyükelçilik açacağız"

ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü Siyonist İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepki gösteren Erdoğan, "Kudüs'te evanjelist, siyonist bir anlayış ben yaptım oldu mantığıyla Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan ediyor. Biz de sizi tanımıyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'ni olağanüstü toplantıya çağırdık. Papa hazretlerini de aradım onun da bizimle aynı düşüncede olduğunu gördüm. Bağlantısızlar lideri Venezuela Devlet Başkanı'nı davet ettim o da toplantımıza katıldı mesajını verdi. Ürdün Kralı 2. Abdullah'ı da davet ettim geldi mesajlarımızı verdik. Bu mesajla ittifakla dünyaya şu duyuruldu; Müslümanların başkenti olan Kudüs'ü siz Musevilere mal edemezsiniz. Yerinizde durun siyonist operasyon yapmaya kalkmayın kalkarsanız bunun da bedeli ağır olur. Çıkmış Kemal konuşuyor diyor ki 'Orası Filistin'in başkenti olarak ilan edilmeli' diyor. Zaten biz çoktan ilan ettik fakat şu anda işgal altında olduğu için oraya gidip büyükelçiliğimizi açamıyoruz. Bizim şu anda başkonsolosluğumuz bile büyükelçi ile temsil ediliyor. Fiili olarak biz bu işi yapmışız. Ama inşallah o gün de yakın bizim bizzat resmi olarak da Allah'ın izniyle o günler yakın büyükelçiliğimizi ayrıca da orada açacağız." şeklinde konuştu.

"Ya boyun eğeceğiz ya mücadele edeceğiz"

 

Türkiye'nin önünde iki yol olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ya boyun eğeceğiz ya mücadele edeceğiz. Türkiye, ya paryalığa rıza gösterecek ya da bağımsızlığına sıkı sıkıya sarılacaktır. Biz, 40 yıllık siyasi hayatımızın her döneminde olduğu gibi bugün de mücadeleyi seçtik." dedi.

Yorumlar