Son Dakika

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şehidin başında söz verdi: Soysuzlara soluk aldırmayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekâtı’nın ilk şehidi Musa Özalkan’ın naaşının başında adeta zafer yemini etti. Harekâtın başarıya ulaşacağına inancının tam olduğunun altını çizen Erdoğan, kimseye aldırış etmeden sınırın teröristlerden temizleneceğinin sözünü verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şehidin başında söz verdi: Soysuzlara soluk aldırmayacağız

Türkiye, vatanın bütünlüğü için düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’nın ilk şehidi olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ı dün uğurladı. Kahraman şehit Özalkan için Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde düzenlenen törene devletin ve siyasetin zirvesi katıldı. Cenazede gözyaşlarını tutamayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehidin tabutunun başında yaptığı konuşmada başarıyla sürdürülen operasyon için tarihi mesajlar verdi. Mehmetçikler’in vatanı korumak için tarihi bir operasyona imza attığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröristlere karşı zafer elde edileceğini belirterek, “Mehmetçiklerimiz bu karda, kışta büyük bir mücadeleyi sürdürüyorlar. Kimlere karşı? Teröristlere karşı. Herhangi bir kavme, herhangi bir ırka karşı yapılan operasyon değil, bu operasyon tamamıyla PYD/YPG/PKK gibi terör örgütlerine yönelik, DAEŞ gibi bir terör örgütüne yönelik operasyondur. Bu operasyonu Allah'ın izniyle milletimiz, Özgür Suriye Ordusu’yla birlikte zafere ulaşmak suretiyle kazanacağız. İnancımız tam” dedi.

“Milletin kararına bakarız”

Erdoğan, operasyon için ne denli kararlığı olunduğunu ise şu sözlerle özetledi: “Acaba şunlar ne demiş, bunlar ne demiş, dünyada şu ülke nasıl bakmış, bu ülke nasıl bakmış, buna bakacak halimiz yok. Bu konudaki karar, bu milletindir. Bu millet kendi göbeğini kendisi kesecek ve bizi sınırlarımızda taciz eden üç beş tane ipsize, soysuza biz bu sınırlarda soluk aldırmayacağız.”

“Son teröriste kadar”

Diğer yandan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Güvenlik Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Zeytin Dalı Harekâtı’nın ele alındığı toplantı sonunda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklama yaptı. Operasyonunun planlandığı gibi devam ettiğinin bilgisini paylaşan Kalın, “Bölücü terör örgütü bölgeden tamamen temizlenene, Suriye’nin asli sahipleri olan ve 3,5 milyona yakını halen ülkemizde yaşayan kardeşlerimiz güvenle evlerine dönene kadar operasyonlarımız sürecektir." Diğer yandan toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulan kırmızı dosyalar dikkatlerden kaçmadı.

Yorumlar