Son Dakika

Cumhuriyet'e 'Çarpıtma' yetmedi çocuklara iftira attı

Kendilerine ‘gazeteci’ diyen çarpıtma ustası operasyon ekibi, bir skandala daha imza attı. İstanbul Kartal'da bulunan anaokulunda Yerli Malı Haftası kapsamında öğrencilerin düzenlediği drama etkinliğini çarpıtıp ‘skandal’ diyerek servis eden Evrensel ve Cumhuriyet gazetelerine tepki geldi.

Cumhuriyet'e 'Çarpıtma' yetmedi çocuklara iftira attı

Atakan Irmak / Özel Haber

Özel Çınar Çocuk Anaokulu’nun etkinlikleri kapsamında gelenek-görenek ve geçmişte toplum yapımızı anımsatmak amacıyla fotoğraf sergisi düzenledi. Etkinlik öncesinde öğrenci velilerinden de onay alınırken, küçük kızlara rol gereği başörtüsü taktırılması ve birbirlerinin ayaklarına su dökmesi bir takım çevreleri rahatsız etti.

Cumhuriyet ve Evrensel gibi ideolojik radikallerin saplantılarına çocuklarının alet edilmesine tepki gösteren veliler ve okul yönetimi, gerçeği Diriliş Postası’na anlattı.

Yaşanan etkinliği habercilik değerlerini hiçe sayarak yayınlayan Cumhuriyet ve Evrensel gazeteleri skandalmış gibi lanse ederken çocuklarının izinsiz bir şekilde haber konusu haline getirilmesine öfkelenen veliler ve okul yöneticileri, sorumlulara tepki gösterdi.


Cumhuriyet Gazetesi’nde verilen fotoğrafın aksine okulda erkek çocuklarının da ders kapsamında birbirlerinin ayaklarına su döktüğü görülüyor.

SKANDAL DİYE SERVİS ETTİLER

Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatından çıkmayarak öğrencilerine drama dersi kapsamında geçmişte kırsalda yaşayan atalarımızın hayat tarzını anlattıklarını dile getiren okul yetkilisi; “Herhangi bir yetkiliden ‘bu fotoğraflar nedir’ diye sorulmayan bir takım sözde gazeteciler, yapılan etkinliği ‘skandal’ diyerek servis ediyor. Gazetelik ilke ve anlayışından bihaber olan kişiler mesleklerini yerine getirdiğini iddia ederek anlamsız işlere imza atıyor. Yönetmelik kapsamında çocuklarımıza velilerinin izniyle drama dersi veriyoruz. Yaşanan olayda en çok etkilenen hiçbir şeyden haberi olmayan çocuklarımızıdır. Bu sorumsuzluğa imza atanları kınıyoruz” diye konuştu.

FOTOĞRAF İSTİSMARI YAPMIŞLAR

Twitter’da, ‘Memnuniyetsiz Melek’ kullanıcı ismiyle öğrencilerin fotoğraflarını yayınlayan kişinin, yaşananları skandal diye paylaşırken Evrensel ve Cumhuriyet gibi gazetelere de bilgi aktarımında bulunduğu öğrenildi. Yayınlanan fotoğraflar arasından yalnızca kız çocuklarının erkek çocuklarının ayağına su döküyormuş gibi yaptığı pozların servis edilmesi tepkilere neden oldu.

Okul yetkilisi, kız-erkek ayırt etmeden her çocuğun aynı şekilde poz vererek fotoğraf çektirdiğini ifade etti. Fotoğrafların kasıtlı olarak seçildiğine işaret eden yetkili, “Neden erkeklerin su döktüğü fotoğraflar yerine insanları öfkelendirmeyi amaçlayan pozlar seçilmiş? Amaçları İslam düşmanlığı olan ve her platformda Müslümanlar’ı yobazmış gibi göstermeye çalışan bu kitlelerin işleyiş tarzını herkesin bilmesini istiyoruz” dedi.

Yorumlar