Son Dakika

Destici: Terör örgütleri yaptıklarının bedelini ödemektedir

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, içeride ve dışarıda terör örgütlerine karşı büyük mücadele verildiğini belirterek, "Bugün Suriye'nin kuzeyindeki PKK, YPG, PYD yaptığının bedelini ödemektedir ve ödeyecektir. Onunla birlikte onların yanında saf tutanlar onlarla birlikte hesabını vereceklerdir" dedi

Destici: Terör örgütleri yaptıklarının bedelini ödemektedir

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yaptığı yazılı açıklamada, içerideki PKK ve onun sözcüleri ile yandaşlarının "sivil yerleşim yerleri bombalanıyormuş, işte siviller yaralanmış, sivillere zarar veriyormuş, bu harekat meşru değilmiş, bu harekat yanlışmış" şeklindeki sözlerine yer vererek, tepki gösterdi.

"PKK, YPG, PYD yaptığının bedelini ödemektedir"

Bu kişilerden başka türlü bir açıklama beklemenin mümkün olmadığını belirten Mustafa Destici, "Çünkü düşman düşmanlığını, hain de hainliğini yapacak. Yani bunlar bizi şaşırtmamıştır. Onlar da kulağını açsın ve iyice dinlesinler ki artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bugün Suriye'nin kuzeyindeki PKK, YPG, PYD yaptığının bedelini ödemektedir ve ödeyecektir. Onunla birlikte onların yanında saf tutanlar, alkış tutanlar Türkiye Cumhuriyeti devletinin ekmeğini yiyip suyunu içenler de elbette onlarla birlikte hesabını vereceklerdir." değerlendirmesinde bulundu.

"Artık bıçak kemiğe dayanmıştır"

Artık bu ülkede "vatan hainlerine" ya da "vatan hainleri ile iş tutan işbirlikçilere" müsamaha gösterilemeyeceğini belirten Destici, "Bugüne kadar devletimiz müsamahalı ve iyi niyetli davranmıştır ve dolayısıyla da bu meseleleri suhuletle çözme yolunu tercih etmiştir. Ama artık bıçak kemiğe dayanmıştır. İçeride ve dışarıda teröre karşı topyekun bir mücadele sergilenmektedir ve bundan da teröristler başta olmak üzere teröristlerin yanında duranlar da en şiddetli bir şekilde nasibini alacaktır." ifadelerini kullandı.

"Dünyanın şah damarını kesmekten de geri durmayız"

Destici, Türkiye Cumhuriyeti devletinin barıştan yana olduğunun altını çizerek, "Savaş isteyen bir millet değiliz ama söz konusu vatanımız olursa, söz konusu milletimizin bekası olursa şehit liderimiz Muhsin Başkanımızın dediği gibi (Dünyanın şah damarını kesmekten de geri durmayız.)" görüşünü kaydetti.

Yorumlar