Son Dakika

Dualar Kudüs için semaya yükseldi

Kudüs İslam’ındır Platformu tarafından Fatih Camii’nde düzenlenen “Kudüs Duası” programı öncesinde hep beraber cuma namazı eda edildi. Namazdan sonra toplanan kalabalık Allah’tan güç ve iman diledi.

Dualar Kudüs için semaya yükseldi

Programda konuşan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay, Allah’tan Yahudilerin ve Siyonizm’in şerrinden Türkiye’yi ve İslam ülkelerini korumasını isteyerek, “Kudüs’te namaz kılmayı bizlere nasip eyle.” dedi.

45 ülkede düzenlenecek

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kudüs İslam’ındır Platformu Başkanı Abdullah Sevim, “Kudüs Duası” programının cuma namazı sonrası aynı anda 45 ülkede yapılacağını söyledi. Sevim, söz konusu 45 ülkede dün akşam itibarıyla sosyal medyada duyuru yapıldığını aktararak, “Pazartesi gününden itibaren yine bu 45 ülkede ABD başkonsolosluklarına alınmış yanlış karardan dönülmesini tavsiye, teklif eden mektuplarımızı yazacağız. Ayrıca sivil toplum kuruluşları olarak Kudüs İslam’ındır Platformu’nu kurduk. Bütün sivil toplum kuruluşlarında Kudüs birimi kuracağız.” dedi.

Bu arada Filistin Dayanışma Derneği üyesi bir grup da ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması kararını protesto etti.

Yorumlar